Fot: Paolo Omero / Shutterstock.com

Sybil Cora Crawley Branson - Downton Abbey


9 głosy
Downton Abbey
Oceń film
4.67

Sybil Cora Crawley Branson

BIOGRAFIA Jessica Brown-Findlay

CHARAKTERYSTYKA


Najmłodsza córka Roberta Crawleya i Cory Crawley. Żona Toma Bransona, matka Sybbie. Najkrócej można o niej napisać, że jest piękna i dobra – najbardziej niewinna i poruszająca z serialowych postaci. Sprawiedliwa, walcząca o słabszych i potrzebujących, nieco rozpolitykowana i zbuntowana. Bardzo inteligentna, ale swej bystrości nigdy nie nadużywa do manipulowania innymi, jest idealistką o wrodzonej czystości charakteru. Każdego traktuje zawsze z szacunkiem, niezależnie od jego pochodzenia, a także od łączących ich relacji.


WYGLĄD


Być może najpiękniejsza z serialowych bohaterek, typ „angielskiej róży”: szczupła, z alabastrową cerą, pięknymi włosami układającymi się w loki, bardzo harmonijnych i delikatnych rysach twarzy. Wzrost średni.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Do momentu pojawienia się Toma Bransona, nowego irlandzkiego szofera, pojawia się raczej w tle, jako słodka najmłodsza z sióstr. Zaczyna prowadzić z Tomem rozmowy na tematy polityczne, a także o feminizmie. Zaskakuje rodzinę, zakładając nowum, jakim są tak zwane spodnie haremki.


Oszukując Toma, namawia go, aby zawiózł ją do Ripon, gdzie właśnie odbywa się więc wyborczy. Dochodzi tam do rozruchów, podczas których zostaje ranna, ratują ją Tom i Matthew. Broni Toma przed ojcem. Bierze udział w balu debiutantów w Londynie. Pomaga pokojówce Gwen zorganizować rozmowę kwalifikacyjną o pracę sekretarki w firmie telekomunikacyjnej. Dowiaduje się o wybuchu I wojny światowej.


Sezon 2


Zapisuje się do szkoły dla pielęgniarek, a wcześniej prosi służące o nauczenie podstawowych kobiecych zajęć – gotowania, pieczenia, ścielenia łóżka. Tom wyjawia jej swe uczucie. Martwi się, że Tom zostanie uznany za zdrajcę lub dezertera po odmowie służenia w angielskiej armii, z zadowoleniem przyjmuje fakt, że nie został przyjęty przez problemy z sercem. Pracuje w polowym szpitalu wspólnie z Thomasem, z którym się zaprzyjaźnia. Mocno przeżywa śmierć Edwarda Courtenaya.


Ucieka razem z Tomem do Gretna Green, aby w tajemnicy przed rodziną wziąć ślub, zostaje jednak odnaleziona przez siostry i Annę, i wraca z nimi do Downton. Ogłasza rodzinie swoje plany wyjścia za Toma i przeprowadzki do Irlandii, nie cofa się mimo gróźb Roberta związanych z finansami. Dostaje błogosławieństwo od ojca, wyjeżdża z Anglii, wychodzi za mąż (na weselu są tylko jej siostry, reszta rodziny z różnych względów nie przyjechała). Zachodzi w ciążę. Matka zaprasza ją z mężem do Downton.


Sezon 3


Wraca z mężem do Downton, Tom nie jest tam miło przyjęty, zwłaszcza przez służbę. Bierze udział w ślubie Mary i Matthew. Przyjeżdża do Downton, gdy Tom ma w Irlandii problemy z policją z powodów politycznych (spalenie domu przez nacjonalistów irlandzkich). Pociesza Edith porzuconą przed ołtarzem przez Anthony'ego.


Kłóci się z rodziną na temat chrztu dziecka. Zaczyna rodzić, poród ma odebrać słynny położnik Phillip Tapsel, który nie zgadza się z diagnozą dr Clarksona, że poród Sybil może zakończyć się rzucawką i lepiej przewieźć ją do szpitala. Rodzi zdrową dziewczynkę, ale jej stan pogarsza się i umiera.

Sybil Cora Crawley Branson - powiązania postaci Downton Abbey

Sybil Cora Crawley Branson
Sybil Cora Crawley Branson - Downton Abbey Fot: Fred Duval / Shutterstock.com
Aktor: Jessica Brown-Findlay
Data śmierci: sezon 3
Ojciec: Robert Crawley
Matka: Cora Levinson Crawley
Siostry: Edith Josephine Crawley Pelham
Mary Josephine Crawley Talbot

Sybil Cora Crawley Branson - Opinie

10 + 1 =

Downton Abbey - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne