Fot: Paolo Omero / Shutterstock.com

Joseph Molesley - Downton Abbey


9 głosy
Downton Abbey
Oceń film
4.67

Joseph Molesley

BIOGRAFIA Kevin Doyle

CHARAKTERYSTYKA


Kamerdyner pracujący początkowo w Crawley House, a potem w Downton jako osobisty kamerdyner Matthew. Z czasem objął stanowisko nauczyciela w miejscowej szkole (zawsze o tym marzył, ale z powodu biedy nie stać go było na edukację), wracając jako lokaj przy okazji większych przyjęć. Wiecznie zapracowany, zawsze ze smutną miną, wydaje się, że nigdy nie jest szczęśliwy i cały czas użala się nad sobą. Pechowiec, często wpada w tarapaty z powodu swego nierozgarnięcia. Jest uczciwy, oddany swej pracy.


WYGLĄD


Wysoki mężczyzna po 50., normalnej budowy ciała. Łysieje, a jego resztki włosów robią się coraz bardziej siwe (co skutkuje w pewnym momencie ich zafarbowaniem – wychodzą wtedy... niebieskawe).


BIOGRAFIA


Sezon 1


Po przenosinach Matthew do Crawley House zostaje jego kamerdynerem. Początki współpracy są trudne, bowiem nowy pan nie chce korzystać z jego usług, Molesley głównie stoi więc przy nim i wyłącznie asystuje. Pracując w ogrodzie swego ojca, nabawia się alergii, którą diagnozuje potem Violet.


Sezon 2


Próbuje flirtować z Anną May Bates, chce się z nią spotkać podczas wyjazdu Johna, kobieta jednak odmawia. Po wyjeździe Matthew na front przenosi się do Downton Abbey, chce zostać kamerdynerem Roberta, ale niweczy to powrót Johna. Za sprawą Violet zostaje uznany za niezdolnego do służby wojskowej, potem sam przekonuje dr Clarksona, że nie nadaje się do wojaczki. Upija się winem, choruje, co inni biorą za hiszpankę.


Sezon 3


Po ślubie Matthew i Mary marzy mu się przeniesienie do głównego domu, ale Matthew postanawia, że zostanie z matką. Przed ślubem przygotowuje strój drużby dla Toma. Zastępuje Alfreda jako kamerdyner Matthew. Pociesza Annę, kiedy John jest w więzieniu. Angażuje się w spór między Sarah a Thomasem Barrowem. Przed meczem krykieta bardzo zaczyna się interesować tą grą, ale podczas występu okazuje się beznadziejnym zawodnikiem. Przygotowuje się do wyjazdu z państwem do Duneagle.


Sezon 4


Po śmierci Matthew traci pracę, szuka nowej. Nie udaje mu się zostać lokajem lady Shackelton z powodu sabotażu innego ze służących. Zaczyna mieć długi, odmawia przyjęcia pieniędzy od Anny i Johna. John daje mu pieniądze, wmawiając, że to spłata długu, o którym zapomniał. Carson proponuje mu pracę w kuchni na miejscu Alfreda, ale odmawia. Zostaje lokajem w Downton. Poznaje Phyllis, broni jej przed Thomasem. Razem z resztą służby urządza wycieczkę nad morze.


Sezon 5


Zostaje jedynym kelnerem w Downton. Chcąc wyglądać młodziej dla Phyllis, farbuje włosy, niestety, stają się niebieskawe. Dowiaduje się, że Phyllis ma za sobą wyrok za kradzież. Namawia ją, by przyznała się do tego hrabinie.


Sezon 6


Świętuje ostateczne oczyszczenie z zarzutów Anny i Johna. Uczy Daisy. Wspiera Phyllis, kiedy policja kontaktuje się z nią w sprawie aresztowania Coyle'a, który niegdyś zmuszał ją do kradzieży. Dostaje propozycję pracy w szkole, zaczyna uczyć w niepełnym wymiarze godzin. Odchodzi z pełnoetatowej służby, gdy dostaje umowę i domek od dyrektora szkoły.

Joseph Molesley - powiązania postaci Downton Abbey

Joseph Molesley
Joseph Molesley - Downton Abbey Fot: lev radin / Shutterstock.com
Aktor: Kevin Doyle
Profesja: służący, nauczyciel

Joseph Molesley - Opinie

4 + 6 =

Downton Abbey - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne