Fot: Paolo Omero / Shutterstock.com

Violet Crawley - Downton Abbey


9 głosy
Downton Abbey
Oceń film
4.67

Violet Crawley

BIOGRAFIA Maggie Smith

CHARAKTERYSTYKA


Hrabina Grantham, matka Roberta Crawleya i Rosamund, babcia Mary, Edith i Sybil. Pochodzi z arystokratycznej, ale ubogiej, jeśli chodzi o to środowisko, rodziny. Wiadomo, że miała burzliwy romans z rosyjskim księciem Kuraginem. Pewna siebie, do bólu szczera, wiele wymagajaca od innych, choć i od siebie także, lubi mieć wszystko pod kontrolą, każda próba zmiany tego wywołuje u niej atak furii. Ma dużo dystansu do siebie, zachowania innych komentuje z ciętym ironicznym humorem. Zachowuje się z dużą rezerwą, często skrywa swe uczucia, ale w wielu przypadkach pokazuje, że ma dobre serce, jest współczująca i życzliwa.


WYGLĄD


Nosząca się ze staromodnym szykiem starsza kobieta (ma między 70 a 80 lat) średniego wzrostu, normalnej budowy ciała. Ma długie posiwiałe włosy, które zawsze spina tak, że wyglądają na krótkie, na twarzy wiele zmarszczek.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Jest bardzo niezadowolona z wyboru Matthew na kandydata na hrabiego Grantham, spiskuje przeciw niemu z Corą. Zmienia zdanie, gdy dowiaduje się o aferze z Kemalem Pamukiem. Kilkakrotnie sprzecza się z Isobel. Zarządza szpitalem Downton Cottage Hospital, wymusza na lekarzu Clarksonie stosowanie metod leczniczych, które sama uznaje za odpowiednie. Zaczyna dzielić funkcję prezesa zarządu szpitala z Isobel. Przyznaje zwycięstwo Billowi Molesleyowi w konkursie kwiatowym. Namawia Mary do ślubu z Matthew, w czasie gdy Cora jest w ciąży.


Sezon 2


Organizuje koncert dobroczynny, dowiaduje się o zaręczynach Matthew z Lavinią, próbuje namówić córkę i Isobel, aby wybiły mu to z głowy. Bardzo chłodno reaguje na uczynienie z Downton szpitala dla rekonwalescentów. Jest na występie Mary i Edith dla żołnierzy, obserwuje Toma. Załatwia przeniesienie do Downton Williama, a także organizuje jego ślub w Daisy. Pomaga w demaskowaniu Patricka Gordona, który podszywa się pod Patricka Crawleya. Próbuje wyperswadować Sybil jej małżeństwo z Tomem. Zaprasza na świąteczną herbatę Anthony'ego Strallana.


Sezon 3


Sprzecza się z matką Cory. Wysyła Tomowi i Sybil pieniądze, aby mogli przyjechać na wesele. Rozpacza po śmierci Sybil. Spotyka się ze swą siostrzenicą Rose, która uwikłana jest w skandaliczny romans. Namawia Roberta, aby uczynił Toma zarządcą majątku, co ma zatrzymać mężczyznę i Sybbie w Downton. Jedzie z resztą rodziny do Duneagle.


Sezon 4


Pociesza Mary po śmierci Matthew. Spotyka się ze starymi znajomymi, lady Shackleton i księżną Yeovil, próbuje załatwić pracę Molesleyowi. Oskarża o kradzież i zwalnia niesłusznie ogrodnika Johna Pegga. Choruje po wyjeździe Toma do USA, opiekuje się nią Isobel. Próbuje zatuszować pozamałżeńską ciążę Edith. Ściera się z Sarą Bunting.


Sezon 5


Spotyka Igora Kuragina, swą dawną miłość; mężczyzna uciekł z Rosji przed rewolucją, jego żona zaginęła, a on sam deklaruje, że wciąż kocha Violet. Chce odesłania Marigold za granicę. Rozmawia z Corą na temat Marigold i tego, że nie wyjawiła jej nigdy prawdy. Zabiera Isobel do rosyjskich zubożałych arystokratów. Próbuje wyperswadować Isobel poślubienie lorda Mertona, potem jednak zmienia zdanie, życząc jej jak najlepiej. Opowiada Isobel historię swego romansu z Kuraginem i planowanej ucieczki, w której przeszkodziła im jego żona.


Sezon 6


Angażuje się w sprawy Downton Cottage Hospital, któremu grozi przejęcie. Próbuje przekonać Roberta do swoich racji co do szpitala, zaprasza na kolację ministra zdrowia. Uczestniczy w weselu Carsona i pani Hughes. Zostaje usunięta z funkcji prezesa zarządu szpitala, na co reaguje wybuchem gniewu. Wyjeżdża na południe Francji. Sprawia Robertowi prezent, nowego psa. Chce, aby Mary pogodziła się z siostrą, popiera zaproszenie do Downton Henry'ego. Godzi się z Corą.

Violet Crawley - powiązania postaci Downton Abbey

Violet Crawley
Violet Crawley - Downton Abbey Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com
Aktor: Maggie Smith
Tytuł: hrabina
Synowie: Robert Crawley
Córki: Rosamund Painswick

Violet Crawley - Opinie

4 + 6 =

Downton Abbey - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne