Fot: Paolo Omero / Shutterstock.com

Gwen Dawson Harding - Downton Abbey


9 głosy
Downton Abbey
Oceń film
4.67

Gwen Dawson Harding

BIOGRAFIA Rose Leslie

CHARAKTERYSTYKA


Pokojówka w Downton Abbey, jedna z głównych bohaterek pierwszej serii. Bardzo niezależna, można by powiedzieć, że współczesna w swych poglądach; walczy o swoje i podniesienie statusu społecznego, co zresztą dzięki determinacji jej się udaje. Dość zmienna w swych nastrojach, potrafi w krótkim czasie przejść od zadziorności i pewności siebie do niespodziewanego użalania się nad sobą. Stara się trzymać z dala od intryg, jest spokojna i lubiana przez resztę służby.


WYGLĄD


Szczupła młoda kobieta średniego wzrostu, o długich rudawych włosach, które zazwyczaj nosi spięte pod czepkiem (a potem pod kapelusikiem).


BIOGRAFIA


Sezon 1


Pracuje jako pokojówka w Downton od 1912 roku, marzy jednak o zawodzie sekretarki. Zaprzyjaźnia się z Sybil. Kupuje w tajemnicy maszynę do pisania i zapisuje się na korespondencyjny kurs pisania na maszynie oraz stenografii. Sybil szuka dla niej ofert pracy i wspiera ją w jej nauce. Dostaje od Sybil dobre referencje, odwiedza miasto, aby wziąć udział w przesłuchaniu o pracę, jednak nie dostaje jej.


Do Downton przyjeżdża pan Bromidge instalujący w posiadłości telefon, Sybil i Gwen dowiadują się, że szuka sekretarki. Rozmawia o pracy z panem Bromidge'em. Niedługo potem pan Bromidge dzwoni do Downton z wiadomością, że dostała pracę sekretarki, wiadomość tę przekazuje jej Tom.


Sezon 4


Pani Hughes dostaje od niej list, w którym pisze, że wszystko u niej dobrze, a ponadto wyszła za mąż za Johna Hardinga. W odpowiedzi Anna May Bates i pani Hughes wysyłają jej kartkę z życzeniami i podpisami całej służby.


Sezon 6


Po 11 latach od opuszczenia Downton odwiedza „stare kąty” ze swoim mężem. Rozmawia z Anną, lekceważąco odnosi się do Thomasa (nie byli w zbyt dobrych relacjach). Crawleyowie, poza Tomem, nie rozpoznają jej, Mary wie, że skądś ją zna, ale nie potrafi skojarzyć skąd.


Rozmawia z Crawleyami, przedstawia swego męża, opowiada o trwającej do śmierci przyjaźni z Sybil, z którą regularnie pisała. Wyznaje też, że obecnie pracuje dla rządu i wspiera młode kobiety z biednych rodzin w ich dążeniu do kariery, mąż z kolei pracuje w żeńskim college'u. Potem odwiedza dawnych znajomych ze służby.

Gwen Dawson Harding - powiązania postaci Downton Abbey

Gwen Dawson Harding
Gwen Dawson Harding - Downton Abbey Fot: lev radin / Shutterstock.com
Aktor: Rose Leslie
Profesja: służąca, sekretarka

Gwen Dawson Harding - Opinie

8 + 4 =

Downton Abbey - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne