Fot: Paolo Omero / Shutterstock.com

Rosamund Painswick - Downton Abbey


9 głosy
Downton Abbey
Oceń film
4.67

Rosamund Painswick

BIOGRAFIA Samantha Bond

CHARAKTERYSTYKA


Córka Violet, wdowa po bogatym bankierze. Mieszka samotnie w Londynie, najbliższe relacje z rodziny utrzymuje z bratem, Robertem Crawleyem. Często miesza się w rodzinne sprawy, lubi rządzić i decydować o innych, w czym przypomina matkę. Zawsze mówi, co myśli, czym irytuje wiele osób. Mocno zaangażowana w sprawy Edith, którą wspiera i traktuje w dużej mierze jak swoją córkę.


WYGLĄD


Kobieta po 50., podobna do swojej matki, Violet. Jest od niej nieco wyższa, ma krótkie, starannie ułożone loki w lekko rudawym kolorze. Ubiera się bardzo elegancko.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Pisze list do Matthew, witając go w rodzinie. Informuje Roberta o plotkach związanych z Mary. W dużej mierze to ona zasiewa wątpliwości u Mary w związku z ciążą Cory i oświadczynami Matthew – po jej namowach Mary decyduje się odrzucić Matthew. Jest na rodzinnym przyjęciu w chwili ogłoszenia wybuchu wojny.


Sezon 2


Odwiedza Downton i spotyka Roberta Carlisle'a. Spiskuje wspólnie z matką, aby rozdzielić Lavinię i Matthew. Przyjeżdża na Boże Narodzenie z nową pokojówką, Marigold Shore i w towarzystwie liczącego na jej majątek lorda Hepwortha. Rozważa propozycję poślubienia Hepwortha, mając dosć samotności. Odkrywa romans Shore i Hepwortha.


Sezon 3


Przyjmuje w swym londyńskim domu Rose, Edith i Matthew. Znajduje Rose z Terence'em Margadale, jest zaniepokojona jej zachowaniem.


Sezon 4


Odwiedza Lotus Jazz Club, tańczy tam z Tomem. Kłóci się z Edith po jej porannym powrocie od Michaela Gregsona. Rozmawia z Edith na temat jej ciąży i planowanej aborcji, chce jej towarzyszyć podczas zabiegu, a potem zapewnia o swym wsparciu, gdy dziewczyna decyduje się jednak urodzić. Próbuje wyperswadować Edith oddanie córki na wychowanie Timowi Drewe.


Sezon 5


Odwiedza ją Mary, razem idą na pokaz mody. Odkrywa, że Edith przywiozła córkę ze Szwajcarii i oddała ją Drewe'om. Podczas pobytu w Downton poznaje Marigold. Wraca do Downton na wieść o ucieczce Edith z Marigold, decyduje się powiedzieć o wszystkim Corze. Jedzie z Corą odnaleźć Edith.


Sezon 6


Odwiedza Edith w jej londyńskim mieszkaniu. Zaprasza do Downton państwa Hardingów, których pokojówką jest stara znajoma Crawleyów, Gwen. Ogląda wyścigi w Brooklands. Namawia Edith, aby powiedziała prawdę o Marigold Bertie'emu, który chce się z nią ożenić. Jest na ślubie Edith, szczerze jej gratuluje.

Rosamund Painswick - powiązania postaci Downton Abbey

Rosamund Painswick
Rosamund Painswick - Downton Abbey Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com
Aktor: Samantha Bond
Matka: Violet Crawley
Bracia: Robert Crawley

Rosamund Painswick - Opinie

2 + 6 =

Downton Abbey - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne