Fot: Paolo Omero / Shutterstock.com

Vera Bates - Downton Abbey


9 głosy
Downton Abbey
Oceń film
4.67

Vera Bates

BIOGRAFIA Maria Doyle Kennedy

CHARAKTERYSTYKA


Pierwsza żona Johna Batesa, którego znała w zasadzie od dzieciństwa; pobrali się w młodym wieku i nigdy nie byli szczęśliwi. Szantażystka i manipulatorka, nie lubi ciężkiej pracy, ale lubi mieć pieniądze i aby je zdobyć, jest w stanie posunąć się do popełnienia przestępstwa. Chciwa i bezwzględna, a przy okazji niezwykle zajadła: swe samobójstwo upozorowała w taki sposób, aby wrobić w nie Johna.


WYGLĄD


Kobieta około 40 lat, średniego wzrostu, normalnej budowy ciała. Ma ciemne długie włosy, które zazwyczaj spina z tyłu.


Uważni widzowie z pewnych szczegółów i rozmów dotyczących jej wyglądu mogą wydedukować, że już wcześniej zażywała dawki arszeniku, o czym świadczy kolor jej paznokci, a także zeznanie Audrey na temat „aureoli” wokół jej głowy (trucizna ta po dostaniu się do płuc wytwarza fluorescencyjne opary).


BIOGRAFIA


Sezon 1


Z wyznań Johna dowiadujemy się, że swego czasu ukradła srebra z jego garnizonu, a on wziął na siebie winę i odsiedział dwa lata.


Sezon 2


Przyjeżdża do domu teściowej po jej śmierci i dowiaduje się, że John odziedziczył całkiem spory majątek. Powołując się na nazwisko męża, dostaje pracę pokojówki w posiadłości Hugh i Susan MacClare, tam od innej służącej dowiaduje się szczegółów śmierci Kemala Pamuka. Odwiedza męża w Downton, szantażuje go, żądając pieniędzy, odmawia także rozwodu, aby mógł poślubić Annę. Mówi, że wyjawi wszystkim tajemnicę śmierci Kemala. Nakłania Johna, by wyjechał z nią do Londynu i aby ponownie wspólnie zamieszkali. Po udowodnieniu jej romansu John wyjeżdża, a potem daje jej pieniądze w zamian za milczenie i za rozwód.


Sarah O'Brien informuje ją o coraz bardziej rozkwitającym romansie Johna i Anny. Richard Carlisle rozmawia z nią na temat śmierci Kemala, oferuje jej dużo pieniędzy, na co ona przystaje, ale potem odkrywa, że Richard nie zamierza publikować nic na ten temat, a jej zależało na zniszczeniu Mary i Anny. Podczas procesu wyznaje sędziemu, że została przekupiona w sprawie rozwodu, w efekcie czego sąd unieważnia go i jej małżeństwo z Johnem znów jest ważne.


W Londynie odwiedza ją John, który wraca od niej z zadrapaniami na twarzy. Vera odwiedza swą przyjaciółkę Audrey i opowiada jej, że obawia się o swoje życie. Wkrótce potem zostaje znaleziona martwa po zjedzeniu zatrutego arszenikiem ciasta. Z czasem zostaje udowodnione, że popełniła samobójstwo.

Vera Bates - powiązania postaci Downton Abbey

Vera Bates
Vera Bates - Downton Abbey Fot: Joe Seer / Shutterstock.com
Aktor: Maria Doyle Kennedy
Data śmierci: sezon 2
Profesja: służąca

Vera Bates - Opinie

9 + 6 =

Downton Abbey - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne