Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Fubar - fabuła

Luke Brunner, agent CIA, właśnie wykonał ostatnie zadanie i wrócił do domu w stanie Nowy Jork na wymarzoną emeryturę, na której przede wszystkim chce poświęcić czas zaniedbywanej przez lata rodzinie – byłej żonie Tally i córce Emmie. Córki jednak nie zastaje, a jego przyjaciel prosi go o udzielenie pomocy niejakiej Pandzie, tajnej agentce CIA, będącej na misji w Gujanie, gdzie tropi handlarza bronią Boro (ojca Boro zabił osobiście Luke). Luke przyjmuje to zlecenie, jedzie do Ameryki Południowej i... przeżywa szok, gdy odkrywa, że pod kryptonimem Panda kryje się nie kto inny, jak Emma! Ojciec i córka muszą ukryć się w dżungli, kontynuują śledzenie Boro i wkrótce potem odkrywają, że planuje on skraść odpady radioaktywne na drugim końcu świata. Wyruszają go powstrzymać, a przestępca, dowiedziawszy się, z kim ma do czynienia, zaczyna mieć wręcz obsesję na punkcie ich schwytania.


Top: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Fubar obsada

Fubar - obsada

Aldon C. Reece - Fubar
Aldon C. Reece
Travis Van Winkle
Boro Polonia - Fubar
Boro Polonia
Gabriel Luna
Carter Perlmutter - Fubar
Carter Perlmutter
Jay Baruchel
Emma Brunner - Fubar
Emma Brunner
Monica Barbaro
Pełna obsada »
Fubar
Kategoria: Seriale
Gatunek: Sensacyjny, Komediowy
Czas trwania: 55 min.
Reżyseria: Phil Abraham, Steven A. Adelson, Holly Dale, Stephen Surjik
Scenariusz: Nick Santora
Produkcja: USA
Premiera: 25 maja 2023

Fubar - ciekawostki

 1. Wiele osób zastanawia się pewnie, co oznacza tytułowy „FUBAR”. Cóż, nie jest to zbyt przyzwoite określenie pochodzące ze slangu wojskowego, będące skrótem od „Fucked Up Beyond All Recognition/Repair”. Tłumacząc wprost, można powiedzieć, że chodzi o coś/kogoś zniszczone/go w takim stopniu, że nie można go nawet rozpoznać. Powstało w czasie II wojny światowej i odnosi się do osoby, która znalazła się w sytuacji bez wyjścia, nie ma możliwości udzielenia jej pomocy lub samemu trzeba jak najszybciej uciec (ewentualnie do samej sytuacji, która jest beznadziejna). Słowo to padało już wcześniej na ekranie, chociażby w „Tango i Cash” czy „Szeregowcu Ryanie”.

 2.  Roboczy tytuł serialu brzmiał „UTAP”, to z kolei skrót od „Unit Trening Assistance Program”, typu szkolenia jednostek w US Army.

 3.  To pierwszy serial, w którym w roli głównej pojawił się Arnold Schwarzenegger.

 4.  Na planie Arnie spotkał się z Tomem Arnoldem, z którym wcześniej grał już w „Prawdziwych kłamstwach”.

 5.  Swoje imię główny bohater „odziedziczył” po jednym z bohaterów wysoko ocenianego serialu „Counterstrike” z lat 1990-93 (powstały 3 sezony), poświęconego podobnemu tematowi, mianowicie walce z terroryzmem. W postać Luke'a Brennera wcielił się tam Stephen Shellen.

 6.  Luke mówi do swojej córki „schatzel”, co oznacza „droga/moja droga” w austriackiej wersji niemieckiego; to oczywiście nawiązanie do pochodzenia Schwarzeneggera.

 7.  Zdjęcia do filmu kręcono od kwietnia do września 2022 roku, zaczęły się w belgijskiej Antwerpii, a zakończyły w kanadyjskim Toronto.

 8.  Miłośnicy „FUBAR” mogli się zdziwić, porównując to, co widzieli w serialu, z tym, co obejrzeli w pierwszych zwiastunach – tam znalazły się bowiem sceny, które usunięto w montażu i nie weszły do ostatecznej wersji filmu.

 9.  W serialu jest mnóstwo nawiązań do wcześniejszych słynnych filmów z Arnie'em. Jeśli ktoś chce się pobawić w ich wychwytywanie, podpowiadamy, że znajdzie nawiązania do „Predatora”, „Bliźniaków”, „Gliniarza w przedszkolu”, serii „Terminator”, a także do „Bohatera ostatniej akcji”. Znalazła się nawet wstawka odnosząca się do „Wyrzuć mamę z pociągu”, w którym co prawda Schwarzenegger nie zagrał, ale to film z jego serdecznym przyjacielem Dannym De Vito.

 10.  


  Fubar - czy będzie 2. sezon?


  W czerwcu 2023 roku ogłoszono, że powstanie druga seria „Fubara”. Na razie nie znamy jednak szczegółów dotyczących premiery.

Fubar - gdzie obejrzeć

od 29 zł
w abonamencie
Film dostępny w ramach subskrypcji
Oglądaj

Fubar - Opinie

8 + 6 =

Fubar - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne