Fot: Paolo Omero / Shutterstock.com

Thomas "Tom" Branson - Downton Abbey


9 głosy
Downton Abbey
Oceń film
4.67

Thomas "Tom" Branson

BIOGRAFIA Allen Leech

CHARAKTERYSTYKA


Początkowo był szoferem państwa Crawleyów, potem został mężem Sybil i zarządcą posiadłości. Ma córkę Sybbie. Z pochodzenia Irlandczyk, z przekonań komunista. Interesuje się historią i polityką, chce niepodległej ojczyzny. Pewny siebie, choć traci nieraz rezon po awansie społecznym – nie czuje się po prostu dobrze wśród arystokracji, nie jest to jego naturalne środowisko. Jest oczytany, mocno wierzy w Boga. Dobry człowiek, który w sumie nikomu źle nie życzy i nikogo nie chce skrzywdzić, potrafi przyznać się do winy. Z drugiej strony jest uparty i cierpliwie czeka, żeby osiągnąć to, co chce.


WYGLĄD


Mężczyzna między 30 a 40 lat, normalnej budowy, wzrost powyżej średniego, ale nie jest przesadnie wysoki. Włosy brązowe, oczy jasne, niebieskawe.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Przyjeżdża do Downton, zastępując na posadzie szofera Taylora, który otwiera swój sklep. Nawiązuje bliższą znajomość z Sybil, łączą ich tematy polityczne, a także równouprawnienie kobiet. Często rozmawia z Sybil na temat zmian, do jakich powinno dojść w społeczeństwie, jest w tym bardzo taktowny i nigdy nie atakuje rodziny Crawleyów. Sybil podstępem nakłania go do zawiezienia jej na wybory w Ribon, podczas zamieszek ratuje zranioną dziewczynę. Trafia na dywanik u pana Crawleya, Sybil staje w jego obronie.


Sezon 2


Coraz bardziej imponuje mu Sybil, która próbuje uczyć się przydatnych domowych zajęć. Wyznaje jej miłość, chce, żeby zaczekała na niego, nie porzuci jej nawet, gdyby wyrzekła się jej rodzina. Dostaje dyskretną odmowę. Zostaje wezwany do wojska, postanawia odmówić służby w brytyjskiej armii jako Irlandczyk, choć grozi za to więzienie. Ostatecznie i tak okazuje się, że nie zostałby przyjęty z powodu problemów z sercem.


Zostaje lokajem na przyjęciu z udziałem znanego generała, planuje oblać go w ramach protestu śmierdzącą mazią. Namawia Sybil do wspólnej ucieczki. Dowiaduje się o śmierci carskiej rodziny. Po raz pierwszy całuje Sybil. Zostaje dziennikarzem. Ogłasza, że poślubi Sybil. Robert próbuje go przekonać, by wyjechał z hrabstwa. Dostaje błogosławieństwo od Roberta. Bierze Sybil za żonę, zamieszkują w Irlandii, Sybil zachodzi w ciążę.


Sezon 3


Przyjeżdża z Sybil na ślub Matthew i Mary. Wita się z dawnymi współpracownikami, Carson i Thomas Barrow odmawiają obsługiwania go. Zyskuje aprobatę Marthy, babki Sybil, zaprzyjaźnia się z Matthew. Na kolacji przed ślubem Larry Grey, były adorator Sybil, wrzuca do jego napoju środki odurzające, w efekcie czego ośmiesza się w towarzystwie, w jego obronie stają Crawleyowie. Zostaje drużbą Matthew.


Przyjeżdża do Downton na ślub Edith i Strallana, dowiaduje się o kłopotach finansowych Crawleyów. Chroni się w Downton po kłopotach z policją w Irlandii z powodów politycznych. Rodzi mu się córka, ale Sybil umiera tuż po porodzie. Kłóci się z Robertem o chrzest córki. Razem z Matthew zaczyna modernizację majątku, kupują ziemię pod uprawy, zostaje zarządcą. Interesuje się nim pokojówka Edna.


Sezon 4


Pociesza Mary po śmierci Matthew, na prośbę Violet uczy ją zasad gospodarowania ziemią. Zostaje uwiedziony przez Ednę, ma poczucie winy. Edna chce go zmusić do małżeństwa, rozpowiadając o ciąży. Na wiecu poznaje nauczycielkę Sarę Bunting, z którą zaczyna się spotykać. Jedzie na bal do Londynu, bierze udział w pokerowym turnieju organizowanym przez Roberta.


Sezon 5


Wprowadza Sarę na rocznicową kolację u Crawleyów, rozmawia z nią o swojej zmarłej żonie. Kłóci się z Robertem na temat Sary. Dostaje propozycję współpracy od kuzyna z Bostonu, zaczyna myśleć o wyjeździe z Anglii. Z teściami odwiedza zamek w Brancaster, gdzie jest szykanowany przez lokaja. Wyznaje Edith, że wie o Marigold. Postanawia, że wyjedzie z córką do USA w styczniu 1925 roku.


Sezon 6


Mieszka w Bostonie, często koresponduje z Crawleyami. Wraca z córką do Downton, wyznaje wszystkim, że czuje, iż to jego dom i tu planuje zostać. Razem z Mary zaczyna zarządzać majątkiem Downton.


Jedzie z Mary do Londynu na spotkanie z Henrym. Otwiera Downton dla zwiedzających na jeden dzień, aby zebrać fundusze na szpital. Prowadzi interesy wspólnie z Henrym Talbotem, mężem Mary.

Thomas "Tom" Branson - powiązania postaci Downton Abbey

Thomas "Tom" Branson
Thomas Fot: lev radin / Shutterstock.com
Aktor: Allen Leech

Thomas "Tom" Branson - Opinie

5 + 3 =

Downton Abbey - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne