Fot: Paolo Omero / Shutterstock.com

Isobel Grey - Downton Abbey


9 głosy
Downton Abbey
Oceń film
4.67

Isobel Grey

BIOGRAFIA Penelope Wilton

CHARAKTERYSTYKA


Wdowa po Reginaldzie Crawleyu, matka Matthew, później baronessa Merton. Z zawodu wykwalifikowana pielęgniarka. Pochodzi z wyższej klasy średniej, jest oczytana, taktowna, ceni wartości rodzinne. Dba o edukację i wspiera działalność dobroczynną. Twarda kobieta, która nie boi się wyrażać swoich poglądów. Mówi, co myśli i zawsze trzyma się swoich zasad. Ma wielką potrzebę być pomocną, czuć się potrzebną, nie znosi stagnacji, usługiwania sobie.


WYGLĄD


Kobieta między 60 a 70 lat. Całkiem wysoka, normalnej budowy ciała; ma średniej długości włosy, brązowawe (czasem zafarbowane częściowo na blond) z domieszką siwizny. Gustuje w kapeluszach, których ma sporą kolekcję.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Syn mówi jej o otrzymanym od Crawleyów liście. Przeprowadza się do Downton. Pomaga rolnikowi Johnowi Drake'owi. Zostaje prezesem Downton Cottage Hospital. Często sprzecza się z Violet i Corą. Doprowadza do zwycięstwa Molesleya w konkursie róż.


Sezon 2


Namawia Crawleyów do otwarcia w Downton Abbey domu dla wojennych rekonwalescentów. Kłóci się z Corą o prowadzenie tej placówki. Wyjeżdża do Francji, gdzie współpracuje z Czerwonym Krzyżem. Wraca do Downton po tym, jak ranny zostaje Matthew. Zajmuje się chorą Lavinią, bierze udział w jej pogrzebie. Spędza święta w Downton. Bierze udział w procesie Johna Batesa.


Sezon 3


Wspiera Sybil i Toma, cieszy się z wyboru Toma na drużbę Matthew. Pomaga Ethel, pokojówce, która stała się prostytutką. Jest na przerwanym ślubie Edith. Wspólnie z dr Clarksonem jedzie na targi Thirsk, daje mu do zrozumienia, że nie jest zainteresowana małżeństwem. Jest przy porodzie Mary, po raz ostatni widzi Matthew.


Sezon 4


Jest w żałobie po śmierci Matthew, sporo czasu spędza z wnukiem. Opiekuje się chorą Violet, która potem zostaje jej partnerką do gier karcianych. Namawia Toma, aby nie wyjeżdżał z Downton. Jest adorowana przez lorda Mertona.


Sezon 5


O jej względy starają się równocześnie Dickie Merton i dr Clarkson. Lord Merton zaprasza ją do swojej posiadłości. Przyjmuje oświadczyny lorda Mertona, ale nie zostaje zbyt dobrze przyjęta przez synów narzeczonego. Postawa Larry'ego i Timothy'ego sprawiają, że decyduje się zerwać zaręczyny.


Sezon 6


Walczy o zmianę statusu szpitala, doprowadza do usunięcia Violet ze stanowiska prezesa na rzecz Cory. Żona Larry'ego, Amelia, namawia ją do poślubienia lorda Mertona, mając w tym swoje interesy. Rozmawia z Mary na cmentarzu, zostaje zaproszona na jej ślub.


Z pomocą Violet odwiedza ciężko chorego lorda Mertona, do czego próbują nie dopuścić Larry i Amelia. Mówi lordowi Mertonowi, że wyjdzie za niego, namawia go także do przeprowadzki do niej. Wychodzi za lorda Mertona. Razem z mężem jest na ślubie Edith. Dowiaduje się, że anemia, na którą cierpi lord Merton, nie jest śmiertelna.

Isobel Grey - powiązania postaci Downton Abbey

Isobel Grey
Isobel Grey - Downton Abbey Fot: lev radin / Shutterstock.com
Aktor: Penelope Wilton
Tytuł: baronessa
Synowie: Matthew Reginald Crawley

Isobel Grey - Opinie

7 + 10 =

Downton Abbey - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne