Fot: Paolo Omero / Shutterstock.com

Sarah O'Brien - Downton Abbey


9 głosy
Downton Abbey
Oceń film
4.67

Sarah O'Brien

BIOGRAFIA Siobhan Finneran

CHARAKTERYSTYKA


Pokojówka Cory. Osoba, który wydaje się być wiecznie nieszczęśliwa i zgorzkniała, czuje się źle, kiedy przeciwko nikomu nie spiskuje. Intrygantka, której zależy tylko na własnym szczęściu. Gdy się z nią zadrze, można wpaść w poważne kłopoty, o czym przekona się jej dawny sojusznik Thomas. Często schlebia wyżej postawionym w społecznej hierarchii, ale rzadko mówi szczerze. Nie ma własnej rodziny, nie wdaje się w romanse, swe matczyne uczucia w dużej mierze przerzuca na siostrzeńca Alfreda, któremu załatwia pracę i którego zaciekle broni. Wiedziona poczuciem winy jest też do bólu lojalna wobec Cory.


WYGLĄD


Kobieta w średnim wieku, średniego wzrostu, normalnej budowy ciała. Ma kasztanowe włosy z charakterystycznymi zakręconymi loczkami nad czołem. Twarz surowa, z mocno zaznaczonymi ośćmi, nieco męska.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Przyjaźni się z Thomasem, dowiaduje się szczegółów o odwiedzinach Kemala u Mary. Pozostawione przez nią mydło powoduje upadek i poronienie Cory. Zawiera sojusz z Thomasem w celu pozbycia się Johna Batesa. Razem z Thomasem podkłada ukradzioną tabakierę Roberta w pokoju Johna. Namawia Daisy, by ta powiedziała Carsonowi, że John podkradał wino.


Sezon 2


Pomaga w prowadzeniu szpitala polowego. Doradza Thomasowi, aby zabrał coś Robertowi, a następnie to zwrócił, „punktując” w ten sposób w jego oczach.


Sezon 3


Załatwia pracę w Downton swemu siostrzeńcowi, Alfredowi Nugentowi. Prosi Thomasa, aby przekazał Alfredowi całą swą wiedzę, by ten mógł pracować jako kamerdyner Matthew. Kiedy Thomas odmawia, a nawet zaczyna utrudniać pracę Alfredowi, staje się największym wrogiem niedawnego przyjaciela. Ukrywa wszystkie koszule hrabiego Roberta, o których utratę zostaje potem oskarżony Thomas. Manipuluje Jimmym w taki sposób, aby Thomas uwierzył, że chłopak jest nim zainteresowany, stara się także doprowadzać do jak najczęstszych spotkań między nimi. Mówi Thomasowi, że Jimmy nieustannie rozmawia na jego temat z Alfredem.


Po aferze z pocałunkiem Jimmy'ego namawia Alfreda, by wyznał wszystko Carsonowi. Grozi Thomasowi, że zamelduje o wszystkim na policję, jeśli nie odejdzie od razu i to bez rekomendacji. John grozi jej ujawnieniem wypadku z mydłem, jeśli nie przestanie gnębić Thomasa. Namawia Alfreda, aby zgłosił homoseksualizm Thomasa na policję.


Sezon 4


Znika pod osłoną nocy, wyjeżdża do Indii, aby zostać pokojówką markizy Susan MacClare.


Sezon 5


Nie pojawia się na ekranie, ale dowiadujemy się, że awansowała na pokojówkę żony nowego gubernatora Indii.

Sarah O'Brien - powiązania postaci Downton Abbey

Sarah O'Brien
Sarah O'Brien - Downton Abbey Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com
Aktor: Siobhan Finneran
Profesja: służąca

Sarah O'Brien - Opinie

2 + 2 =

Downton Abbey - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne