Fot: Paolo Omero / Shutterstock.com

Kemal Pamuk - Downton Abbey


9 głosy
Downton Abbey
Oceń film
4.67

Kemal Pamuk

BIOGRAFIA Theo James

CHARAKTERYSTYKA


Dyplomata, syn jednego z ministrów tureckiego sułtana. Przyjechał do Anglii na konferencję związaną z uznaniem niepodległości Albanii. Opiekuje się nim Evelyn Napier, który z czasem szczerze się z młodym Turkiem zaprzyjaźnia. W końcu za sprawą Evelyna – romansującego z Mary – zostaje zaproszony na polowanie na lisy do posiadłości Crawleyów. Kemal potrafi wykorzystywać swój wdzięk i urok, by omotać każdego i dostać to, czego chce. Na pierwszy rzut oka jest typowym dandysem, ale tak naprawdę to oślizły manipulator. Lubieżnik i skandalista, dla którego przede wszystkim liczą się własne przyjemności.


Mimo że na dobrą sprawę pojawia się tylko w jednym odcinku – 3. odcinek pierwszej serii – jego pojawienie się i śmierć pozostawiły ślady na kolejne sezony i mocno wpłynęły na różne osoby, przede wszystkim Mary. Historia Kemala została podobno oparta na prawdziwym wydarzeniu, choć twórcy filmu nie ujawnili, o czyją śmierć chodziło.


WYGLĄD


Wysoki, szczupły, młody, o egzotycznej urodzie, o nieco chmurnym, tajemniczym i mrocznym spojrzeniu – nic dziwnego, że przyciąga uwagę, i to obu płci. Ma kruczoczarne włosy, brak zarostu; ubiera się bardzo elegancko.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Przyjeżdża z Evelynem do Downton Abbey, od razu wpada mu w oko Mary, flirtuje z nią podczas konnej jazdy, a potem przy kolacji, gdy daje jej znak, by za nim dyskretnie wyszła. Niespodziewanie całuje Mary i pyta ją, czy może odwiedzić ją nocą. Widzi zainteresowanie swoją osobą ze strony Thomasa Barrowa, który został jego kamerdynerem. Grozi Thomasowi ujawnieniem, że jest gejem, obiecuje zachować milczenie, ale w zamian chce, aby ten nocą niepostrzeżenie zaprowadził go do sypialni Mary.


Dostaje się do sypialni Mary, mimo jej początkowych oporów zaczyna uprawiać z nią seks, grożąc skandalem, jeśli zacznie krzyczeć. Umiera w trakcie stosunku na zawał, jego ciało zostaje przeniesione do jego sypialni, gdzie rano znajduje je Thomas. Lekarz potwierdza śmierć z przyczyn naturalnych, w miejscu, gdzie ciało zostało znalezione.

Kemal Pamuk - powiązania postaci Downton Abbey

Kemal Pamuk
Kemal Pamuk - Downton Abbey Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com
Aktor: Theo James
Data śmierci: sezon 1
Profesja: dyplomata

Kemal Pamuk - Opinie

5 + 5 =

Downton Abbey - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne