Alyssa Foley - The End of the F***ing World


1 głosy
The End of the F***ing World
Oceń film
5.00

Alyssa Foley

BIOGRAFIA Jessica Barden

CHARAKTERYSTYKA


Młoda buntowniczka wychowywana dość długo przez matkę (ojciec zniknął, gdy miała 2 lata, co roku przysyła jej kartki; choć tak naprawdę większość z nich przysłała, podszywając się pod niego, jej matka, Gwen...). Z matką niezbyt się jej układa, a sytuację pogarsza jeszcze pojawienie się ojczyma, Tony'ego. Na początku jest spragnioną uczucia, ale zdystansowaną do świata, cyniczną i nieco arogancką osobą, na pewno lekkomyślną i łatwo wpadającą w złość, choć na pewno bardzo lojalną wobec Jamesa. W miarę rozwoju akcji staje się coraz bardziej rozważna i empatyczna, bierze to, co ją spotyka, z pokorą i nie chce zranić nikogo na swej drodze.


WYGLĄD


Niska, drobna dziewczyna o długich prostych włosach w kolorze jasnobrązowym (gdy pada na nie światło, stają się lekko miedziane). Przez pewien czas ma je zafarbowane na jasny blond. Ubiera się w luźne młodzieżowe ubrania.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Agresywna wobec otoczenia, cyniczna i zbuntowana poznaje innego od wszystkich Jamesa. Umawia się z nim na randkę w barze, ale kończy się ona szybko po jej awanturze z kelnerem. Zaczyna się spotykać z Jamesem, oferuje mu seks. Kłóci się z ojczymem na rodzinnym przyjęciu, Tony mówi jej, że lepiej byłoby, gdyby opuściła rodzinę. Odwiedza Jamesa i mówi mu o tym, postanawiają razem uciec z domu.


Ucieka z Jamesem kradzionym samochodem jego ojca, wydają wszystkie pieniądze, rozbijają auto próbując uprawiać seks w czasie jazdy. Szantażuje Martina, mężczyznę, który podrzucił ich autostopem, a potem molestował Jamesa. Nocuje z Jamesem w hotelu, płacze, dzwoni do Tony'ego, chce rozmawiać z matką. Postanawia odnaleźć biologicznego ojca, Leslie'ego Foleya.


Wspólnie z Jamesem włamują się do domu Clive'a Kocha, próbuje namówić Jamesa na seks oralny. Na spacerze spotyka Tophera i zaprasza go do domu na seks, ale nie dochodzi do niczego. Budzi ją i przesłuchuje Clive, Alyssa okłamuje go, że włamała się sama. Mężczyzna próbuje ją zgwałcić, ratuje ją James, który zabija nożem Clive'a. Wyznaje Jamesowi, że jest dziewicą. Sprząta ślady zbrodni, ogląda zdjęcia i nagrania znalezione przez Jamesa. Próbuje ukraść bieliznę w sklepie, zatrzymuje ją ochroniarz Emil, który potem jednak puszcza ją wolno.


Na stacji benzynowej z pomocą Froda zamykają kierownika i nie płacą za paliwo, Alyssa rozmawia z Frodem, który chce do nich dołączyć do momentu, aż James uruchomi auto. Uciekają ze stacji. Rozmawia przez telefon z matką, mówi, że nigdy nie wróci do domu. Przyjeżdża do domu Debbie, byłej dziewczyny Leslie'ego. Odnajduje ojca, który okazuje się cwanym dilerem i tak naprawdę nie jest nią zainteresowany.


Próbuje namówić Jamesa do nocowania w przyczepie Leslie'ego. Rozmawia z ojcem w barze, dowiaduje się, że ma przyrodniego brata Miltona. Jest świadkiem, jak wściekły Leslie przejeżdża małego psa, wyjeżdżając z baru. Dobija rannego psiaka kamieniem. Zakopuje psa na plaży, namiętnie się całuje z Jamesem. Prosi Leslie'ego o klucze do jego łodzi. 


Ojciec próbuje ją przekonać, aby się poddała policji i winę zrzuciła na Jamesa. Rozmawia z Eunice Noon, pyta, czy dostałaby wyrok w tym samym zakładzie co James. Ogłusza policjantkę, ucieka z kluczami do łodzi na plażę. Okazuje się, że jest odpływ i łódź nie może wypłynąć. Ją i Jamesa otacza policja, chłopak ogłusza ją, pada na ziemię.


Sezon 2


Ma już 19 lat, odpracowała wyrok – prace społeczne – wróciła do domu. Jej matka rozwiodła się, zabiera dzieci do ich ciotki Leigh. Alyssa zaczyna tam pracować w restauracji ciotki. Spotyka Todda, niezbyt inteligentnego, ale szczerego i nieskomplikowanego chłopaka, proponuje mu małżeństwo. Otrzymuje pocztą kulę do pistoletu z wydrapanym z błędem imieniem „Alysa”. Z listu napisanego przez Jamesa dowiaduje się, że z nią zrywa. Wspólnie z matką przygotowuje się do ślubu, wybiera z nią suknię.


Spotyka śledzącego ją Jamesa, nie jest zbyt zadowolona ze spotkania. Bierze ślub z Toddem, ucieka z ceremonii wkrótce potem, zatrzymuje odjeżdżającego Jamesa. Razem odjeżdżają, po drodze zabierając autostopowiczkę imieniem Bonnie. Samochód łapie gumę, zatrzymują się w motelu, spędza noc z Jamesem. Zawożą Bonnie do apteki, odjeżdżają, widząc Bonnie grożącą obsłudze nożem. Wraca do Todda i prosi go o rozwód.


Odwiedza restaurację, w której pracuje, tam atakuje ją Bonnie, wyjawiając, że była kochanką zamordowanego Clive'a Kocha. W restauracji zjawia się policjant, ale Alyssa nie ma możliwości przekazania informacji o Bonnie w obawie o życie. Wspólnie z Jamesem udaremnia Bonnie próbę samobójczą, jest przy jej aresztowaniu. Odwiedza dom Clive'a. Razem z Jamesem rozsypuje prochy jego ojca. Wyznaje Jamesowi miłość.

Alyssa Foley - powiązania postaci The End of the F***ing World

Alyssa Foley
Alyssa Foley - The End of the F***ing World Fot: DFree / Shutterstock.com
Aktor: Jessica Barden
Ojciec: Leslie Foley
Matka: Gwen

Alyssa Foley - Opinie

8 + 2 =

The End of the F***ing World - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne