Fot: Paolo Omero / Shutterstock.com

Henry Talbot - Downton Abbey


9 głosy
Downton Abbey
Oceń film
4.67

Henry Talbot

BIOGRAFIA Matthew Goode

CHARAKTERYSTYKA


Mąż Mary, siostrzeniec lady Shackleton. Jego ojciec był posłem w Parlamencie, ale pochodzi z bocznej gałęzi rodziny Talbotów, stąd Henry w zasadzie nie ma szans na zyskanie tytułu hrabiego. Pewny siebie, o magnetyzującym spojrzeniu, czarujący, dżentelmen w każdym calu, ma powodzenie wśród kobiet – błyskawicznie zdobywa Mary. Pasjonuje się samochodami i wyścigami na torze.


WYGLĄD


Wysoki, szczupły brunet o krótkich czarnych włosach, starannie ogolony i zawsze elegancko ubrany.


BIOGRAFIA


Sezon 5


Przyjeżdża trochę nieproszony, zostaje zakwaterowany w pokoju Atticusa Aldridge'a, co staje się potem przedmiotem żartów. Bierze udział w polowaniu na cietrzewie, stoi najbliżej Mary, rozmawia o Matthew. Tańczy z Mary podczas przyjęcia na zamku Brancaster. Żegna się z Mary, wyjawiając jej, że nie przepada za polowaniami, kocha wyścigi samochodowe. Odjeżdża wyścigowym autem ze swym przyjacielem Charlesem Rogersem.


Sezon 6


Razem z ciotką odwiedza Downton. Rozmawia z Mary, daje jej swój bilet wizytowy. Spotyka się z Mary na kolacji w Londynie. Zaprasza Toma i Mary na pokaz nowego silnika, potem idą do pubu wspólnie z Charlesem. Odprowadza Mary do domu Rosamund, kobieta mówi mu po drodze o niechęci do aut – w wypadku zginął wszak Matthew. Chronią się przed deszczem, całują po raz pierwszy.


Zaprasza rodzinę Crawleyów na wyścigi na torze w Brooklands. Podczas zawodów zapala się samochód Charlesa, Henry'emu nie udaje się uratować przyjaciela, co mocno przeżywa. Dzwoni nocą do Mary, ta jednak mówi mu, że nie mogą być razem. Zaprzyjaźnia się z Tomem. Zostaje zaproszony przez Corę na obiad. Po raz kolejny odrzuca go Mary, która boi się, że Henry zginie kiedyś w wypadku.


Mary wyznaje mu miłość, Henry oświadcza się jej, biorą ślub. Przeprowadza się do Downton. Wspólnie z Tomem Bransonem otwiera sklep samochodowy. Dowiaduje się, że Mary jest w ciąży. Przyprowadza Johna Batesa do Anny, która właśnie urodziła.

Henry Talbot - powiązania postaci Downton Abbey

Henry Talbot
Henry Talbot - Downton Abbey Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com
Aktor: Matthew Goode

Henry Talbot - Opinie

8 + 9 =

Downton Abbey - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne