Fot: Paolo Omero / Shutterstock.com

Ethel Parks - Downton Abbey


9 głosy
Downton Abbey
Oceń film
4.67

Ethel Parks

BIOGRAFIA Amy Nuttall

CHARAKTERYSTYKA


Pokojówka z Downton. Na początku jest nieco wyniosła, zarozumiała i sztywna, marzy o społecznym awansie i karierze filmowej. Po urodzeniu nieślubnego syna staje się dobrą i troskliwą matką, jednocześnie imponuje swą niezależnością, pod tym względem na pewno wyprzedza swoje czasy. Ma niewyparzony język i zwykłego pecha w życiu, co sprawia, że zaczyna się coraz bardziej staczać.


WYGLĄD


Bardzo szczupła młoda kobieta, średniego wzrostu, o długich, ogniście rudych włosach, które spina z tyłu.


BIOGRAFIA


Sezon 2


Przychodzi do Downton z mniejszej posiadłości, w której była jedną z zaledwie dwóch zatrudnionych tam pokojówek, teraz nie może się odnaleźć w licznym i zhierarchizowanym towarzystwie. Nie lubi być ponaglana, kłóci się z innymi, zwłaszcza z Anną. Każdą wolną chwilę spędza na czytaniu magazynów o kinie. Kilka razy pada ofiarą żartów i złośliwości ze strony Sarah.


Gdy w Downton zostaje otwarty szpital dla rekonwalescentów, poznaje majora Charlesa Bryanta. Zostaje przyłapana przez panią Hughes w intymnej sytuacji z majorem i zwolniona. Wkrótce potem odkrywa, że jest w ciąży. Pani Hughes opiekuje się nią w tajemnicy, zapewniając skromne wyżywienie. Pisze do ojca dziecka listy z prośbami o pomoc. Dowiaduje się, że major zginął na polu bitwy. Rodzi syna, Charlie'ego (Charlesa).


Kiedy na zaproszenie Cory do Downton przyjeżdżają rodzice majora, wyznaje im, że Charlie jest ich wnukiem. Początkowo Bryantowie nie wierzą, potem przyjeżdżają i oferują wychowanie chłopca, ale bez jej udziału, nie zgadzają się, by została jego opiekunką. Ethel odmawia.


Sezon 3


Isobel znajduje ją w swoim ośrodku dla prostytutek. Prosi Isobel o pomoc, ale potem znika bez śladu. Isobel odwiedza ją, jest świadkiem, jak z mieszkania wychodzi jeden z klientów. Ethel decyduje się oddać Charlie'ego na wychowanie dziadkom. Odmawia przyjęcia pieniędzy od pana Bryanta. Żegna się z Charlie'em.


Przestaje zajmować się prostytucją, Isobel znajduje jej pracę pokojówki w Crawley House, co wzbudza jednak spore niezadowolenie wśród pozostałej służby. Edith daje do gazety ogłoszenie, szukając dla niej pracy, uwagę Ethel zwraca posada u pani Watson, mieszkającej niedaleko Bryantów. Pani Bryant kontaktuje się z nią i pochwala ten pomysł, nie chcąc całkowicie zrywać jej więzi z synem.

Ethel Parks - powiązania postaci Downton Abbey

Ethel Parks
Ethel Parks - Downton Abbey Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com
Aktor: Amy Nuttall
Profesja: służąca

Ethel Parks - Opinie

7 + 10 =

Downton Abbey - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne