Fot: Paolo Omero / Shutterstock.com

Michael Gregson - Downton Abbey


9 głosy
Downton Abbey
Oceń film
4.67

Michael Gregson

BIOGRAFIA Charles Edwards

CHARAKTERYSTYKA


Redaktor naczelny i wydawca magazynu The Sketch w Londynie. Kochanek Edith i ojciec Marigold. Bardzo zdesperowany, by być z Edith, dba o nią i zapewnia jej solidny spadek po sobie. Człowiek honorowy, łatwo zjednujący sobie przyjaciół, zawsze z uśmiechem na twarzy, życzliwy i wesoły, typowa dusza towarzystwa.


WYGLĄD


Mężczyzna około 40 lat, wysoki, mocnej budowy ciała, o mocno zaznaczonej, szerokiej szczęce. Ma włosy w kolorze ciemny blond.


BIOGRAFIA


Sezon 3


Publikuje list Edith dotyczący praw kobiet. Dwukrotnie składa jej ofertę stałej współpracy i prowadzenia przez nią własnej rubryki. Zaprasza Edith na lunch, ona przyjmuje jego ofertę pracy. Zaczyna z nią flirtować, potem zaczynają romans, zawsze wspiera ją, by pisała niezależnie i od serca. Przyznaje się, że jest żonaty, jego małżonka Lizzy jest w zakładzie psychiatrycznym, co w Wielkiej Brytanii uniemożliwia przeprowadzenie rozwodu, nawet mimo tego, że już go wcale nie rozpoznaje.


Kiedy Crawleyowie jadą do Duneagle, przyjeżdża w niedaleką okolicę, oficjalnie, aby łowić ryby. Spotyka się z Edith, zostaje zaproszony na lunch przez Crawleyów. Przyznaje się, że przyjechał głównie po to, by poznać rodzinę Edith. Wybiera się z Matthew na polowanie na jelenie, a potem na ryby, przekonuje go o szczerości swych zamiarów wobec Edith. Kiedy jednak wyznaje prawdę o żonie, Crawleyowie, łącznie z Matthew, stwierdzają, że związek Edith z nim nie jest możliwy.


Sezon 4


Spotyka się w Londynie z Edith po śmierci Matthew. Spędzają wiele czasu razem, chodzą na przyjęcia, na jednym z nich poznają Virginię Woolf. Kontynuują romans. Wyznaje, że dowiedział się, że w kilku krajach, między innymi w Niemczech, możliwe są rozwody z osobami chorymi psychicznie, postanowił więc wyjechać do Niemiec, przyjąć obywatelstwo i rozwieść się.


Przyjeżdża do Downton, ale początkowo nie wzbudza sympatii Roberta. Pomaga w sprawie Sampsona, co pozwala Robertowi spojrzeć na niego łaskawszym okiem. Przygotowuje się do wyjazdu do Monachium, zdradza, że zamierza tam zająć się pisaniem książki. Daje Edith do podpisania dokumenty czyniące ją jego pełnomocnikiem i współwłaścicielem wydawnictwa. Spędza noc z Edith. Wkrótce po wyjeżdzie do Niemiec ślad po nim znika, nie pomaga nawet śledztwo prowadzone przez prywatnego detektywa. Wiadomo tylko, że naraził się zwolennikom Hitlera.


Sezon 5


Edith dowiaduje się, że został zabity przez brunatne koszule podczas puczu w Monachium, jego ciało znaleziono dopiero po dłuższym czasie.

Michael Gregson - powiązania postaci Downton Abbey

Michael Gregson
Michael Gregson - Downton Abbey Fot: Fred Duval / Shutterstock.com
Aktor: Charles Edwards
Data śmierci: sezon 4
Profesja: dziennikarz
Córki: Marigold Gregson

Michael Gregson - Opinie

4 + 3 =

Downton Abbey - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne