Fot: Paolo Omero / Shutterstock.com

Richard Clarkson - Downton Abbey


9 głosy
Downton Abbey
Oceń film
4.67

Richard Clarkson

BIOGRAFIA David Robb

CHARAKTERYSTYKA


Lekarz rodziny Crawleyów, córki hrabiego zna od urodzenia. Wiadomo, że walczył w wojnie burskiej, został nawet odznaczony medalem. Człowiek oddany pracy, bardzo uczciwy i mówiący wszystko prosto z mostu, przy okazji tolerancyjny – Thomasowi odradza próbowanie „leczenia” homoseksualizmu, a zamiast tego apeluje o samoakceptację. W pierwszych dwóch sezonach popełnia kilka błędów i stawia złe diagnozy, z czasem jednak jest coraz lepszym doktorem.


WYGLĄD


Szykowny starszy pan, tak można by go pokrótce opisać. Ma między 50 a 60 lat, jest dosyć wysoki, normalnej budowy ciała. Zawsze „po żołniersku” wyprostowany jak struna. Ma siwe włosy i wąsik, początkowo brązowy, potem także siwy.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Poważnie sprzecza się z Isobel na temat leczenia chorującego na puchlinę rolnika Johna Drake'a. Ostatecznie decyduje się na jej sposób leczenia i okazuje się on sukcesem. Thomas odwiedza go, by wysondować możliwość dostania pracy w korpusie medycznym.


Sezon 2


Zostaje zmobilizowany w funkcji majora. Zajmuje się rekrutacją, stąd często trafiają do niego prośby o odroczenie powołania lub też jego uniknięcie. Violet manipuluje nim, by „uratować” Williama i Molesleya.


Zaczyna pracować w szpitalu dla rekonwalescentów w Downton. Niezbyt trafnie diagnozuje przypadek Edwarda Courtenaya, nie dostrzegając jego depresji (chłopak popełnia potem samobójstwo), twierdzi również, że Matthew na zawsze zostanie sparaliżowany. Po zakończeniu wojny zostaje odznaczony dwoma orderami.


Sezon 3


Zjawia się u niego pani Hughes, która podejrzewa u siebie raka, jednak po badaniach okazuje się to niegroźnym guzem. Przybywa do Downton, aby wspólnie z Philipem Tapsellem nadzorować poród Sybil, Cora skłania się ku jego diagnozie, że ciężarnej grozi rzucawka. Po śmierci Sybil na prośbę Violet mówi Crawleyom, że córki nie udałoby się uratować nawet w szpitalu, co powstrzymuje oskarżenia Cory względem męża.


Otwarcie krytykuje swojego kolegę Tapsella. Zabiera Isobel na jarmark Thirsk, daje jej do zrozumienia, że chętnie by się z nią ożenił. Idzie z Jimmym opatrzyć pobitego Thomasa.


Sezon 4


Opatruje będącego w opłakanym stanie Grigga. Sporo czasu spędza z Isobel, namawia ją do pomocy w szpitalu, co ma odsunąć jej myśli o śmierci Matthew. Namawia Violet do zatrudnienia ogrodnika Johna Pegga.


Sezon 5


Violet zaprasza go na lunch z okazji rocznicy ślubu Cory i Roberta, ma w tym swój cel – odsunąć od Isobel myśli o poślubieniu lorda Mertona. Rozmawia z Isobel na temat różnic społecznych, stara się ją odwieść o myśli o małżeństwie. Phyllis przyprowadza do niego Thomasa, który cierpi na infekcję po użyciu brudnych strzykawek.


Sezon 6


Sprzecza się z Isobel na temat fuzji szpitali. Zajmuje się Thomasem po jego próbie samobójczej. Radzi mu, żeby zaakceptował swój homoseksualizm, na który nie ma lekarstwa. Bada lorda Mertona i odkrywa, że jego rodzaj anemii nie zagraża życiu.

Richard Clarkson - powiązania postaci Downton Abbey

Richard Clarkson
Richard Clarkson - Downton Abbey Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com
Aktor: David Robb
Profesja: lekarz

Richard Clarkson - Opinie

10 + 4 =

Downton Abbey - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne