Fot: Paolo Omero / Shutterstock.com

Hugh MacClare - Downton Abbey


9 głosy
Downton Abbey
Oceń film
4.67

Hugh MacClare

BIOGRAFIA Peter Egan

CHARAKTERYSTYKA


Markiz Flintshire, hrabia Newtonmore; mąż Susan, ojciec Rose, Annabelle i Jamesa. Przez najbliższych nazywany jest Shrimpie, czyli Krewetek (pseudonim pochodzi z zabawy w stworzenia morskie). Jest ministrem w MSZ, ma dobre kontakty z Turkami. Jest Szkotem z pochodzenia, ale wydaje się bardziej angielski od Anglików, zarówno jeśli chodzi o akcent, jak i przywiązanie do tradycji (mimo to na specjalne okazje zakłada kilt). Jest bardzo rodzinny, kocha swe dzieci i dobrze im życzy, nie dogaduje się natomiast z żoną.


WYGLĄD


Wysoki, postawny mężczyzna około 60 lat. Ma siwe włosy (głównie z boków i z tyłu głowy) i takiż zarost, który potem goli. Ubiera się elegancko, na specjalne okazje zakłada tradycyjny strój swego klanu.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Jest tylko wspomniany w kontekście śmierci Kemala Pamuka.


Sezon 2


Violet dzwoni do niego, prosząc o zorganizowanie przeniesienia rannego Williama do Downton.


Sezon 3


Jest na ślubie Mary i Matthew. Coraz bardziej psują się jego relacje z żoną – większość czasu spędza bez niej, z jego rozmowy z Robertem dowiadujemy się także, że było to małżeństwo z rozsądku, a nie z miłości, i że bardzo martwi się o Rose. Przyznaje, że stracił fortunę w czasie wojny i prawdopodobnie będzie musiał sprzedać rodzinny zamek Duneagle.


Jedzie z żoną do Indii, po powrocie zamieszkuje w Londynie. Prosi Corę o opiekę nad Rose, która wprowadza się do Downton.


Sezon 4


Gości u siebie księcia Walii, o czym ten wspomina potem królowi na balu debiutantów.


Sezon 5


Odwiedza Downton po zakończeniu pracy w Indiach, ogłasza, że rozwodzi się z Susan. Jest szczęśliwy z powodu zaręczyn Rose z Atticusem, kłóci się z żoną, gdy odkrywa, że podesłała Atticusowi prostytutkę na wieczór kawalerski. Jest zdegustowany kolejną próbą Susan niedopuszczenia do małżeństwa, gdy oficjalnie wyjawia ona plany rozwodowe. Rozwodzi się z Susan.


Sezon 6


Przyjeżdża na ślub Edith z Bertie'em, wygłasza przemówienie na przyjęciu, czyta też list od Marthy. Świętuje Nowy Rok z Crawleyami.

Hugh MacClare - powiązania postaci Downton Abbey

Hugh MacClare
Aktor: Peter Egan
Tytuł: markiz, hrabia
Córki: Rose MacClare Aldridge

Hugh MacClare - Opinie

10 + 1 =

Downton Abbey - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne