Fot: Paolo Omero / Shutterstock.com

Herbert "Bertie" Pelham - Downton Abbey


9 głosy
Downton Abbey
Oceń film
4.67

Herbert "Bertie" Pelham

BIOGRAFIA Harry Hadden-Paton

CHARAKTERYSTYKA


Siódmy markiz Hexham, właściciel zamku Brancaster; mąż Edith, przybrany ojciec Marigold. Bardzo zręczny organizator, ze smykałką do interesu; ma za sobą karierę w armii, z której zrezygnował po śmierci ojca, pracował także jako agent nieruchomości. Łagodny, delikatny, skromny, nie wstydzi się łez, co w owym czasie i w jego środowisku uchodzić mogło za „niemęskie”. Widać, że jest oddany Edith. Bywa melancholijny, cieszą go małe życiowe radości. Ewidentnie jest pod wpływem dominującej matki.


WYGLĄD


Wysoki, szczupły mężczyzna około 40 lat, o pociągłej twarzy i krótkich ciemnych włosach (ma wysokie czoło, być może zaczął już łysieć, widać delikatne zakola).


BIOGRAFIA


Sezon 5


Bierze udział w przygotowanym przez lorda Sinderby polowaniu na cietrzewie. Wpada mu w oko Edith, z którą rozmawia o swoim stosunku do życia. Podczas balu kończącego wydarzenie tańczy z nią, rozmawia o Marigold, której pochodzenia kobieta mu jednak nie wyjawia.


Sezon 6


Przypadkowo spotyka Edith w Londynie, zaprasza ją na drinka, proponuje jej pomoc w przygotowaniu kolejnego numeru magazynu po zwolnieniu pana Skinnera. Nazywa Edith swoją inspiracją. Ta zaprasza go do swego mieszkania, po raz pierwszy się całują.


Zostaje zaproszony na dzień otwarty w posiadłości, przyjmuje na siebie rolę przewodnika po Downton i znakomicie wywiązuje się ze swego zadania. Jedzie z Edith oglądać wyścigi w Brooklands. Mówi Edith, że ją kocha. Nie ukrywa, że marzy o własnych dzieciach, ale jest skłonny zaakceptować Marigold.


Po śmierci swego kochanego kuzyna Petera zostaje siódmym markizem Hexham. Przygotowuje nabożeństwo żałobne dla Petera. Dowiaduje się od Mary prawdy o pochodzeniu Marigold, zrywa zaręczyny, jedzie do Tangeru, do Afryki Północnej. Spotyka Edith w hotelu Ritz, składa jej propozycję małżeńską. Zaręcza się z Edith, zaprasza ją do Brancaster, gdzie przedstawia narzeczonej swą matkę. Kłóci się z matką o poślubienie Edith. Matka błogosławi jego związek z Edith. Bierze ślub w Downton, wyjeżdża z żoną na miesiąc miodowy.

Herbert "Bertie" Pelham - powiązania postaci Downton Abbey

Herbert "Bertie" Pelham
Herbert Fot: lev radin / Shutterstock.com
Aktor: Harry Hadden-Paton
Tytuł: markiz

Herbert "Bertie" Pelham - Opinie

6 + 4 =

Downton Abbey - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne