Fot: Michael Mattes / Shutterstock.com

Jerzy III - Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów


3 głosy
Queen Charlotte: A Bridgerton Story
Oceń film
5.00

Jerzy III

BIOGRAFIA Corey Mylchreest, James Fleet

CHARAKTERYSTYKA


Syn księżniczki Augusty, mąż Charlotty, król Wielkiej Brytanii. Cierpi na poważne zaburzenia psychiczne skrzętnie ukrywane przez matkę. Mimo choroby naprawdę kocha swą żonę, przez długi czas ma także wyrzuty sumienia, uważając, że małżeństwo z nim uczyniło ją nieszczęśliwą. Życzliwy, empatyczny, szczerze zainteresowany dobrem swych podwładnych. Poza momentami, gdy ma ataki choroby, wykazuje się niezwykłą bystrością umysłu i niezwykle rozległą wiedzą z wielu dziedzin, przede wszystkim matematyki i astronomii. Bardzo dobrze wychowany, etykieta dworska jest dla niego czymś naturalnym.


Postać oczywiście wzorowana jest na prawdziwym brytyjskim władcy, który cierpiał na porfirię (choć jego problemy ze zdrowiem psychicznym zaczęły się od chwili utraty kolonii w Ameryce). W przeciwieństwie do ekranowego Jerzego, który wyznaje, że zakochał się w Charlotcie od pierwszego wejrzenia, ten prawdziwy nie krył, że przyszła żona początkowo nie przypadła mu do gustu i nie zrobiła na nim dobrego wrażenia.


Jerzy III - powiązania postaci Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów

Jerzy III
Jerzy III - Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów Fot: Michael Mattes / Shutterstock.com (na zdjęciu Corey Mylchreest)
Aktor: Corey Mylchreest, James Fleet
Tytuł: król Wielkiej Brytanii
Matka: Augusta
Synowie: Książę Edward
Książę Jerzy IV

Jerzy III - Opinie

6 + 4 =
Martyna, 2024-03-03 09:43:28
Gra trudną rolę ale moim zdaniem dał sobie radę Odpowiedz

Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne