Fot: Paolo Omero / Shutterstock.com

Edna Braithwaite - Downton Abbey


9 głosy
Downton Abbey
Oceń film
4.67

Edna Braithwaite

BIOGRAFIA MyAnna Buring

CHARAKTERYSTYKA


Dwukrotnie pracowała w Downton, pierwszy raz jako główna pokojówka w domu, drugi raz jako osobista pokojówka Cory. Za wszelką cenę chce zdobyć Toma, a tym samym poprawić swoją pozycję społeczną. Uparta, zdeterminowana intrygantka, pozbawiona skrupułów. Ma urok osobisty i korzysta z niego, manipulując mężczyznami, natomiast ogólnie nie grzeszy inteligencją. Samolubna, lubi być w centrum uwagi.


WYGLĄD


Niska, drobna, młoda kobieta. Gdy jest zatrudniona po raz pierwszy, ma jasne włosy i wygląda dość eterycznie, drugiemu jej pojawieniu się towarzyszy zmiana image'u: ma ciemne włosy, przez co jej skóra wydaje się bardzo jasna, ubiera się także w ciemniejsze rzeczy.


BIOGRAFIA


Sezon 3


Zostaje pokojówką w Downton, od razu zwraca uwagę na pogrążonego w żałobie Toma, wypytuje o niego panią Hughes. Stara się wzbudzić u Toma poczucie winy za to, że przeszedł do „państwa” i nie przebywa w towarzystwie służących.


Jedzie z Tomem na targi Thirsk, trzyma go tam za ramię. Wchodzi do pokoju Toma i całuje go, zostaje wyproszona. Odmawia wykonywania prac, ponieważ twierdzi, że wtedy właśnie umówiła się z Tomem. Zostaje zwolniona przez panią Hughes, która na prośbę Toma wystawia jej dobre referencje.


Sezon 4


Wraca do Downton, tym razem zostając pokojówką Cory po odejściu Sarah O'Brien. Rozpowiada wszystkim, że wcześniej odeszła z własnej woli, teraz potrzebuje pieniędzy, gdyż opiekuje się chorą ciotką (której nikt nigdy nie zobaczy). Obwinia Annę o zniszczenie jednego z ubrań Cory, choć sama była winna. Zapowiada pani Hughes, że nie zamierza służyć nikomu poza Corą.


Pyta Toma, czy mogą mimo wszystko zostać przyjaciółmi. Próbuje go uwieść, przychodzi nocą do jego pokoju. Po owej nocy mówi Tomowi, że jest z nim w ciąży. Zostaje wezwana na rozmowę przez Toma i panią Hughes, uważa, że chcą ją przekupić, upiera się, że urodzi dziecko i chce, żeby miało ojca. Pani Hughes udowadnia jej, że nie jest w ciąży, tylko próbuje zdobyć Toma, grozi jej też badaniem lekarskim pod przymusem. Spiera się z Thomasem. Opuszcza Downton, pani Hughes ogłasza, że odeszła z powodów rodzinnych.

Edna Braithwaite - powiązania postaci Downton Abbey

Edna Braithwaite
Edna Braithwaite - Downton Abbey Fot: Fred Duval / Shutterstock.com
Aktor: MyAnna Buring
Profesja: służąca

Edna Braithwaite - Opinie

2 + 8 =

Downton Abbey - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne