Fot: Paolo Omero / Shutterstock.com

Anna May Bates - Downton Abbey


9 głosy
Downton Abbey
Oceń film
4.67

Anna May Bates

BIOGRAFIA Joanne Froggatt

CHARAKTERYSTYKA


Z domu Smith, druga żona Johna Batesa, matka Johnny'ego. Pokojówka lady Mary. Bardzo blisko związana z rodziną Crawleyów, wierna i lojalna wobec nich aż do przesady. Życzliwa, troskliwa, roztaczająca wokół siebie pozytywną energię niezależnie od spadających na nią nieszczęść. Bardzo cierpliwa, w zasadzie z każdym się dogaduje i jest powszechnie lubiana. Mimo spokojnego charakteru zajadle potrafi stanąć w obronie słabszych i jest bardzo wytrwała w swych działaniach. W młodości była molestowana przez ojczyma, którego zraniła potem nożem.


WYGLĄD


Powszechnie uważana za najładniejszą ze służby. Drobna kobieta między 30 a 40 lat, niska, szczupła blondynka o średniej długości falowanych włosach (w finale ma już długie włosy). Najczęściej widzimy ją w ciemnym „mundurku”, prywatnie lubi pastele i kwieciste wzory.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Budzi ją Mary, która wyznaje, że w jej łóżku zmarł Kemal. Wspólnie z Mary i Corą przenoszą ciało do jego pokoju. Od pierwszej chwili jest, jako jedyna, miła dla nowego kamerdynera, Johna Batesa. Wyznaje mu, że go kocha. Bates przyznaje jednak, że jest już żonaty, choć żony nie kocha.


Będąc w Londynie, odwiedza matkę Johna, dowiaduje się prawdy o jego pobycie w więzieniu, o czym informuje Roberta i oczyszcza ukochanego z zarzutów dawnej kradzieży.


Sezon 2


John prosi ją o rękę, ale potem szantażowany przez Verę odchodzi z żoną, czym łamie serce Anny. Odwiedza Johna pracującego w pubie, on mówi jej o swych planach rozwodowych. Tuż po śmierci Very wychodzi za Johna, dzięki czemu może go odwiedzać w więzieniu, gdy zostaje oskarżony o morderstwo Very.


Odkrywa, że Tom i Sybil planują wyjechać i wziąć ślub, razem z Mary i Edith odnajdują „uciekinierów” i nakłaniają Sybil do powrotu. Wyznaje Mary, że w tajemnicy wyszła za Johna. Jest na procesie męża, ostatecznie skazanego na dożywocie.


Sezon 3


Co tydzień czeka na list od męża. Jako jedna z nielicznych dobrze traktuje Toma. Mocno przeżywa śmierć Sybil. Zostaje awansowana z ogólnej pokojówki na pokojówkę „prywatną” Mary. Nie ustaje w poszukiwaniach dowodów oczyszczających męża, w końcu znajduje Audrey, która może zeznać na jego korzyść.


Wita uwolnionego Johna. Wprowadzają się do małego domku na terenie posiadłości, rozpoczynają jego remont. Jedzie z mężem i Crawleyami do Szkocji, zaprzyjaźnia się z lady Rose, która uczy ją szkockich tańców, którymi zaimponuje potem Johnowi.


Sezon 4


Pociesza Mary po śmierci Matthew. Pokojówka Edna wrabia ją w zniszczenie garderoby Cory. Zaczyna się do niej zalecać kamerdyner lorda Gillinghama, Alex Green. Wychodzi z przyjęcia, na którym śpiewa Nellie Melba, zostaje zaatakowana i zgwałcona przez Greena. Znajduje ją pani Hughes, Anna prosi, by wszystko utrzymać w tajemnicy.


Zaczyna się oddalać od męża. Przyznaje się Johnowi, co zaszło, gdy ten grozi, że odejdzie. Rozmawia z Mary na temat gwałtu. Dowiaduje się, że Green zginął w Londynie. Przekazuje pani Hughes płaszcz Johna, w którym potem kobieta znajdzie bilet do Londynu. Jedzie z mężem nad morze.


Sezon 5


Pomaga Mary przygotować się do spotkania z lordem Gillinghamem, między innymi kupuje środki antykoncepcyjne. Policja przesłuchuje ją i Johna w sprawie śmierci Greena. John znajduje środki antykoncepcyjne i kłóci się z nią, zarzucając, że nie chce mieć z nim dzieci, przyznaje się, że wiedział, że Green jest gwałcicielem, chciał go zabić, ale tego nie zrobił.


Policja zjawia się i zabiera Annę, jak się okazuje, aby wzięła udział w zeznaniach wobec Greena, który na sumieniu miał i inne gwałty. Wkrótce potem zostaje aresztowana jako podejrzana o zabójstwo Greena. Mary i John odwiedzają ją razem z prawnikiem. Zostaje zwolniona z aresztu i oczyszczona z zarzutów.


Sezon 6


Przyznaje się Johnowi, że poroniła, i to już po raz drugi. Sierżant Willis mówi jej i Johnowi, że sprawa Greena jest już zakończona, służba urządza zabawę na ich cześć. Rozmawia z Mary o posiadaniu dzieci. Odrzuca propozycję Johna dotyczącą adopcji, zdaje sobie sprawę, że chciałby mieć własne. Mary zabiera ją do swego ginekologa, dr Rydera. Lekarz diagnozuje jej problem i daje nadzieję na możliwość urodzenia dziecka.


Zachodzi w ciążę, którą ukrywa przed Johnem, gdy ma bóle, decyduje się jechać z Mary do dr Rydera. Lekarz ratuje ciążę. Mówi o ciąży mężowi. Tym razem John za własne pieniądze zabiera ją do dr Rydera. Idzie z Mary na wyścigi, w których startuje Henry Talbot. Jest jedną z osób ratujących Thomasa po jego próbie samobójczej. Na ślubie Edith odchodzą jej wody. Rodzi syna.

Anna May Bates - powiązania postaci Downton Abbey

Anna May Bates
Anna May Bates - Downton Abbey Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Joanne Froggatt
Profesja: służąca

Anna May Bates - Opinie

1 + 10 =

Downton Abbey - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne