Fot: Paolo Omero / Shutterstock.com

William Mason - Downton Abbey


9 głosy
Downton Abbey
Oceń film
4.67

William Mason

BIOGRAFIA Thomas Howes

CHARAKTERYSTYKA


Lokaj w Downton Abbey, później mąż Daisy. Jest jedynym dziedzicem Masonów, jego rodzeństwo zmarło bardzo wcześnie. Uwielbia konie i im chciał poświęcić życie, lokajem został głównie po to, by zadowolić matkę. Miły i skromny, lubiany przez wszystkich. Wrażliwy chłopak o złotym sercu (choć potrafi się postawić, co widać w relacji z Thomasem). Nigdy nie ukrywa swych sympatii i uczuć. Bardzo lojalny wobec przyjaciół, własnym ciałem zasłania Matthew pod Amiens, prawdopodobnie ratując mu życie (był jego batmanem, a więc kimś w rodzaju ordynansa).


WYGLĄD


Wysoki, szczupły, młody mężczyzna o krótkich włosach w kolorze ciemny blond. Wygląda bardzo młodo, na twarzy nie ma śladu zarostu.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Pracuje jako lokaj, często jest wykorzystywany do niewdzięcznych prac przez Thomasa. Wieczorami zdarza mu się grać na pianinie dla służby. Mary wyznaje mu, że jego matka źle się czuje i powinien się z nią skontaktować (pani Mason kategorycznie zabroniła mówić o swej chorobie, uważając, że to odciągnęłoby od sumiennego wykonywania obowiązków jej syna).


Odwiedza matkę i ma możliwość pożegnania się z nią przed śmiercią. Głęboko przeżywa żałobę, co staje się przyczyną docinków ze strony Thomasa. Thomas krytykuje go za okazywanie smutku po poronieniu Cory, krytykuje też jego matkę, co skutkuje bójką między nimi – William pokonuje Thomasa. Po bójce zamiast reprymendy zostaje pochwalony przez Carsona.


Sezon 2


Violet w tajemnicy przed Williamem próbuje mu załatwić odroczenie służby wojskowej, nie chcąc, by jego ojciec został sam. William ze swej strony chciał zgłosić się na ochotnika do armii, ale ostatecznie nie zrobił tego, mając na myśli stan ojca. Podczas koncertu w Downton dostaje białe piórko oznaczające tchórzostwo od miejscowych aktywistek. Dostaje powołanie do armii po odkryciu machinacji Violet. Przed wyjazdem angażuje się w związek z pokojówką Daisy, oświadcza się jej, choć dziewczyna nie jest do końca przekonana do małżeństwa, a jeśli już, to dopiero po wojnie.


Na froncie zostaje batmanem Matthew, obaj przez pewien czas zostają uznani za zaginionych po wspólnym patrolu. Przyjeżdża z Matthew na koncert dobroczynny dla wojska. Zasłania Matthew własnym ciałem pod Amiens, ratuje mu życie, ale jemu samemu wybuch niszczy płuca. Violet załatwia mu przeniesienie do szpitala w Downton. Jego stan pogarsza się, decyduje się poślubić Daisy, która w ten sposób nabywa wszystkie przywileje dla żon żołnierzy. Dziewczyna z pewną niechęcią zostaje mu poślubiona, kilka godzin później William umiera.

William Mason - powiązania postaci Downton Abbey

William Mason
Aktor: Thomas Howes
Data śmierci: sezon 2
Profesja: służący

William Mason - Opinie

9 + 2 =

Downton Abbey - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne