Fot: Michael Mattes / Shutterstock.com

Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów


3 głosy
Queen Charlotte: A Bridgerton Story
Oceń film
5.00

Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów - fabuła

Prequel serialu „Bridgertonowie”. Pomyślany jako miniserial – zaledwie 6 odcinków – spin-off toczy się w dwóch planach czasowych. Pierwszy to rok 1761, a więc czas, kiedy Charlotta, głównie przez starania swego brata Adolfa, poślubia króla Jerzego III. Młoda kobieta początkowo nie jest zadowolona z tych planów, zamierza nawet uciec z własnego ślubu, ale przyszły małżonek najpierw ją oczaruje, a potem bardzo zaskoczy, dając jej wiele swobody, ale i nie będąc zupełnie zainteresowanym sprawami cielesnymi. Zaskoczy ją także jego matka, Augusta, która – jako że Charlotta jest czarnoskóra – nada kilku innym ciemnoskórym obywatelom tytuły szlacheckie.
Druga część akcji rozgrywa się po wielu latach, kiedy to Charlotta swata swych synów (rok 1810), a potem, będąc już schorowana i stara (rok 1817), dowiaduje się, że jej prawowita dziedziczka zmarła przy porodzie. Obawiając się kryzysu związanego z sukcesją do tronu, namawia swe dzieci, a żyje ich wciąż aż dwanaścioro, do jak najszybszego spłodzenia potomka.


Top: Michael Mattes / Shutterstock.com
Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów obsada

Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów - obsada

Agatha Danbury - Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów
Agatha Danbury
Adjoa Andoh, Arsema Thomas
Augusta - Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów
Augusta
Michelle Fairley
Brimsley - Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów
Brimsley
Hugh Sachs, Sam Clemmett
Coral - Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów
Coral
Peyvand Sadeghian
Earl Harcourt - Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów
Earl Harcourt
Neil Edmond
Pełna obsada »
Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów
Kategoria: Seriale
Gatunek: Dramat
Czas trwania: 60 min.
Reżyseria: Tom Verica
Scenariusz: Shonda Rhimes
Produkcja: USA
Premiera: 4 maja 2023

Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów - ciekawostki

 1. Początkowo serial miał nosić inny tytuł, mianowicie „Jewels”, a więc „Klejnoty”.

 2.  Wydano powieść pod tym samym tytułem, ale nie należy ona do serii „Bridgertonowie”, Julia Quinn napisała ją wspólnie ze scenarzystką Shondą Rhimes.

 3. W kwietniu 2022 roku scenograf Dave Arrowsmith został zwolniony za zastraszanie swych współpracowników podczas pracy na planie.

 4.  Na ścieżce muzycznej filmu znalazły się przerobione na utwory klasyczne znane piosenki między innymi Dolly Parton, Alicii Keys czy Beyonce.

 5.  Lady Agatha Danbury, najlepsza przyjaciółka Charlotty, potwierdza, że pochodzi z królewskiego rodu z ludu Kpa-Mende Bo z obecnego Sierra Leone. Plemię takie istnieje, jest największe w tym kraju, natomiast Danbury, podobnie jak większość czarnoskórych postaci z serialu, jest postacią fikcyjną.

 6.  Michelle Fairley, odtwarzająca rolę księżniczki Augusty – matki Jerzego III, ma patent na ekranowe władczynie, nieco wcześniej grała matkę Henryka VII oraz Catelyn Stark, a więc rodzicielkę Robba Starka z „Gry o tron”.

 7.  Wśród plenerów pojawiają się: Londyn, Bath, posiadłość Wilton House w hrabstwie Wiltshire, Blenheim Palace w Oxfordshire oraz w Belton House w Lincolnshire (w tym ostatnim powstawały między innymi „Młoda Wiktoria” oraz jedne z wersji „Dumy i uprzedzenia” oraz „Jane Eyre”).

 8.  Noszone w serialu przez królewską parę korony są wiernymi replikami tych prawdziwych, z troską o najmniejsze detale wykonała je włoska firma jubilerska Pikkio.

 9.  Większość strojów wzorowana jest na tych z epoki, ale część uwspółcześniono, a inspiracją były tutaj projekty Christiana Diora oraz Rogera Viviera.

 10.  


  Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów - czy będzie 2. sezon?


  Serial pomyślano jako edycję limitowaną, a więc całość historii zamyka się w 6 nakręconych odcinkach, a Shonda Rhimes, twórczyni serialu, powiedziała, że raczej nie przewiduje kontynuacji. Zaznaczyła jednak, że Charlotta i Jerzy III mieli aż 15 potomków i nie wyklucza, że o którymś/którejś z nich powstanie kolejny spin-off.

Artykuły

Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów - gdzie obejrzeć

od 29 zł
w abonamencie
Film dostępny w ramach subskrypcji
Oglądaj

Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów - Opinie

3 + 8 =

Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne