Fot: Paolo Omero / Shutterstock.com

Martha Levinson - Downton Abbey


9 głosy
Downton Abbey
Oceń film
4.67

Martha Levinson

BIOGRAFIA Shirley MacLaine

CHARAKTERYSTYKA


Matka Cory, wdowa po multimilionerze Isadorze Levinsonie (ma też syna Harolda). Uchodzi za nuworyszkę (lubi pokazywać, że ma pieniądze) i nie jest specjalnie lubiana w towarzystwie, także tym nowojorskim, ale niewiele sobie z tego robi. Miała z kolei zawsze nadmierne ambicje względem córki i to ona chciała, aby Cora wyszła za arystokratę i awansowała społecznie. Mimo szczęśliwego związku Cora i Martha od tej pory utrzymują raczej dość oschłe stosunki. Dowcipna, inteligentna, nieco bezczelna i szorstka, lojalna wobec najbliższych, zdecydowanie mniej konserwatywna niż Brytyjki.


WYGLĄD


Zważywszy na wiek córki, musi mieć między 70 a 80 lat w poszczególnych seriach, ale prezentuje się całkiem żwawo. Jest kobietą średniego wzrostu, o nieco zaokrąglonych kształtach. Ma średniej długości rude falowane włosy. Nosi się bardzo elegancko, często zakładając futra i fantazyjne nakrycia głowy.


BIOGRAFIA


Sezon 3


Przypływa statkiem na ślub Mary i Matthew. Towarzyszy jej służąca, pani Reed. Kwestionuje angielskie prawa dziedziczenia, dotyczące poniekąd także pieniędzy rodziny Levinson, opowiada się za prawem kobiet do dziedziczenia. Wita się z Violet, widać, że spotkały się wcześniej, poznaje Toma. Rozmawia z Violet o brytyjskich tradycjach i posiadłości Downton. Robert krytykuje jej bezpośredniość i szczerość. Rozmawia ze służącymi, zwłaszcza z Alfredem. Po kłopotach z przyrządzeniem jedzenia organizuje spontaniczny piknik. Mary prosi ją o pieniądze na ratowanie Downton, ale odmawia, wymawiając się zamkniętym rachunkiem po mężu. Przebywa w Downton przez cały miesiąc, co w końcu zaczyna drażnić Roberta.


Sezon 4


Robert odwiedza ją i Harolda w USA. Rok później przyjeżdża z synem do Londynu, bierze udział w debiutanckim balu Rose, ponownie wiedzie długie dysputy z Violet. Zwraca uwagę lorda Aysgartha i jego córki Madeleine zapatrzonej w dziedzictwo Harolda. Zaprasza lorda do Newport, gdzie chce mu przedstawić dobrze sytuowane wdowy, ona sama wyznaje, że nie interesuje jej już małżeństwo.

Martha Levinson - powiązania postaci Downton Abbey

Martha Levinson
Martha Levinson - Downton Abbey Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Shirley MacLaine
Córki: Cora Levinson Crawley

Martha Levinson - Opinie

2 + 6 =

Downton Abbey - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne