Fot: Paolo Omero / Shutterstock.com

Anthony "Tony Gillingham" Foyle - Downton Abbey


9 głosy
Downton Abbey
Oceń film
4.67

Anthony "Tony Gillingham" Foyle

BIOGRAFIA Tom Cullen

CHARAKTERYSTYKA


Naprawdę nazywa się Anthony Foyle, ale znajomi mówią do niego Tony Gillingham albo lord Gillingham, jest bowiem wicehrabią Gillingham. Stary przyjaciel rodziny Crawleyów. Weteran I wojny światowej, służył w marynarce wojennej, na pokładzie HMS Iron Duke. Klasyczny dżentelmen, czarujący, mający wrodzony wdzięk, dostojny, ale nie jest sztywniakiem i dużą uwagę zwraca na cielesną stronę relacji z kobietą. Był pierwszą osobą, która rozśmieszyła Mary po śmierci Matthew. Zawsze mówi szczerze i prosto z mostu.


WYGLĄD


Dosyć wysoki, dobrze zbudowany brunet z krótkimi włosami, w wieku około 40 lat. Z powodu bardzo ciemnego owłosienia, mimo że zawsze jest gładko ogolony, wygląda, jakby jednak miał maleńki zarost.


BIOGRAFIA


Sezon 4


Zjawia się na przyjęciu w Downton, gdzie Robert i Cora zaprosili go, aby pocieszył Mary po śmierci Matthew. Dowiadujemy się, że dawniej był częstym gościem w posiadłości, a Robert po przyjacielsku nazywa go Piratem. Rozmawia z Mary, mówi o swej własnej żałobie – nigdy nie pogodził się ze śmiercią swego ojca. Daje Mary rady związane z prowadzeniem majątku. Odwiedza z Crawleyami The Lotus Jazz Club, gdzie Rose poznaje Jacka Rossa. W tajemnicy przyjeżdża do Downton i prosi Mary o rękę, ta nie zgadza się, ale spędzają razem czas, on wyznaje jej miłość.


Po pewnym czasie dowiadujemy się, że oświadczył się Mabel Lane Fox. Mary wysyła do niego list z gratulacjami. Przyjeżdża do Downton i spotyka tam swego dawnego kompana z wojska, Charlesa Blake'a. Mary prosi go, aby zwolnił swego lokaja Alexa Greena, który zrobił coś okropnego (nie wyznaje jednak, że chodziło o gwałt na Annie May Bates). Lord Gillingham po raz kolejny mówi Mary, że ją kocha, a potem zwalnia Greena. Informuje Mary o śmierci Greena.


Zrywa zaręczyny z Mabel, zaczyna intensywne starania o rękę Mary, rywalizując z Blake'em. Jest z Mary na balu w Londynie, tam wyznaje jej prawdę o arystokratycznym pochodzeniu Blake'a i jego prawdopodobnym majątku.


Sezon 5


Spotyka się z Mary i postanawiają zostać kochankami. Razem wyjeżdżają do Liverpoolu, gdzie wynajmują w hotelu dwa przylegające do siebie pokoje – lord Gillingham melduje się pod własnym nazwiskiem. On i Mary zostają przyłapani przez lokaja Violet, Spratta. Po powrocie Mary zdaje sobie sprawę, że nie pasuje do lorda Gillinghama.


Odwiedza Downton, gdzie spotyka księcia Kuragina i hrabiego Rostowa, Mary mówi mu tam, że nie chce zaręczyn i zrywa z nim. Spotyka się z Blake'em i Mabel, Blake mówi mu, że Mary nie jest nim zainteresowana i namawia lorda do odnowienia związku z Mabel. Zaręcza się z Mabel i żeni się z nią w Londynie.

Anthony "Tony Gillingham" Foyle - powiązania postaci Downton Abbey

Anthony "Tony Gillingham" Foyle
Anthony Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com
Aktor: Tom Cullen
Tytuł: wicehrabia

Anthony "Tony Gillingham" Foyle - Opinie

9 + 7 =

Downton Abbey - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne