Fargo - fabuła

Czarna komedia kryminalna inspirowana słynnym filmem braci Coen. Każdy sezon jest odrębną całością i rozgrywa się w innym miejscu, ma też innych bohaterów.


Molly i Gus łączą swe siły, by prowadzić śledztwo nad przestępstwami popełnionymi – przynajmniej wiele na to wskazuje – przez tajemniczego Malvo, który zjawił się w ich miasteczku, oraz zajmującego się ubezpieczeniami Lestera Nygaarda.


Fryzjerka Peggy wraz z mężem Edem próbują ukryć spowodowanie śmierci syna miejscowej rodziny mafijnej.


Ray i Nikki, jego dziewczyna z kryminalną przeszłością, planują ukraść bezcenny znaczek pocztowy brata Raya, ale sprawy szybko się komplikują.


Dwie organizacje przestępcze decydują się, by utrzymać i umocnić pokojowe relacje, wziąć nawzajem na wychowanie synów przywódców.

Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Fargo obsada

Fargo - obsada

Betsy Solverson - Fargo
Betsy Solverson
Cristin Milioti
Constant Calamita - Fargo
Constant Calamita
Gaetano Bruno
Dodd Gerhardt - Fargo
Dodd Gerhardt
Jeffrey Donovan
Edward
Edward "Ed" Blumquist
Jesse Plemons
Emmit Stussy - Fargo
Emmit Stussy
Ewan McGregor
Pełna obsada »
Fargo
Kategoria: Seriale
Gatunek: Dramat, Kryminał, Komediowy
Czas trwania: 55 min.
Scenariusz: Noah Hawley i inni
Produkcja: USA
Premiera: 2014

Fargo - ciekawostki

 1. Bracia Coen po przeczytaniu scenariusza pierwszej serii zdecydowali się zostać producentami wykonawczymi serialu.

 2. W każdym z sezonów wychwycić można liczne odniesienia do różnych filmów braci Coen (w „jedynce” na przykład migną nam pieniądze z okupu z oryginalnego „Fargo”).

 3.  W każdej serii pojawiają się wybitne hollywoodzkie nazwiska. W „jedynce” to chociażby Billy Bob Thornton i Martin Freeman, w „dwójce” Kirsten Dunst i Patrick Wilson, w „trójce” Ewan McGregor i David Thewlis, a w „czwórce” Chris Rock i Ben Whishaw. Nie inaczej będzie z „piątką”, gdzie zobaczymy między innymi Juno Temple, Jona Hamma i Jennifer Jason Leigh.

 4.  Pierwsze 3 sezony miały po 10 odcinków, ale czwarty wyjątkowo aż 11. Produkcję tego sezonu, po nakręceniu 8 odcinków, na pewien czas zatrzymała pandemia.

 5.  Żaden z bohaterów nie pojawia się we wszystkich dotychczasowych czterech seriach, aczkolwiek 12 postaci zobaczyć można w dwóch różnych sezonach (zazwyczaj w jednym w roli bardziej eksponowanej, a w drugim w epizodzie), a jednego – Mr Wesa Wrencha – w aż trzech (gra go dwóch aktorów, w sezonie 1. i 3. Russell Harvard, a w 2. Corwin Gruter-Andrew).

 6.  Do serialu „Fargo” podchodzono już wcześniej: w 1997 roku Kathy Bates wyreżyserowała pilota do niego, ale został wyświetlony dopiero w 2003 roku, a pozostałych odcinków nigdy nie nakręcono.

 7.  Podobnie jak w oryginalnym „Fargo”, tak i w serialu na początku pojawiają się napisy głoszące, że przedstawione zdarzenia naprawdę wydarzyły się w danym miejscu, ale zmieniono nazwiska bohaterów. W obu przypadkach to nieprawda, wszystkie wydarzenia to czysta fikcja.

 8.  Serial jako całość dostał aż 226 nominacji do różnych nagród filmowych. Przełożyło się to na 51 zwycięstw, z których najważniejsze są Złote Globy (w sumie 3: za najlepszy serial dla pierwszej serii, a także dwa dla najlepszych aktorów: Billy'ego Boba Thorntona i Ewana McGregora).

 9.  Dziwna fryzura Billy'ego Boba Thorntona w roli Malvo to jego własna fryzjerska robota – tak obcięty przyszedł na casting.

 10.  W każdym z sezonów pojawia się przynajmniej jeden aktor, który wcześniej zagrał w jakiejś z produkcji braci Coen.

 11.  Zdjęcia do każdego z sezonów kręcone są w autentycznych zimowych warunkach. Stąd dość długie przerwy między premierami poszczególnych serii... 

Fargo - gdzie obejrzeć

od 29,99 zł
w abonamencie
Film dostępny w ramach subskrypcji
Oglądaj
40 zł
w pakiecie
Oglądaj

Fargo - Opinie

3 + 1 =

Fargo - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne