Fot: Paolo Omero / Shutterstock.com

Daisy Mason Parker - Downton Abbey


9 głosy
Downton Abbey
Oceń film
4.67

Daisy Mason Parker

BIOGRAFIA Sophie McShera

CHARAKTERYSTYKA


Służy w kuchni w Downton Abbey, potem zostaje asystentką pani Patmore. Wdowa po Williamie Masonie. Pochodzi z bardzo biednej rodziny, edukację zakończyła w 10. roku życia, zaczyna się dokształcać już jako dorosła. Miła i towarzyska, ale nieco zahukana i roztargniona. Romantyczka, której pozytywne nastawienie przyciąga do niej licznych adoratorów (choć akurat jej największa miłość, Alfred, nie odwzajemnia jej uczuć). Bywa naiwna, co czasem jest wykorzystywane. Potrafi tez być zazdrosna i wówczas objawiają się gorsze cechy jej charakteru.


WYGLĄD


Szczupła, bardzo młoda dziewczyna średniego wzrostu (przez budowę ciała wydaje się niższa niż w rzeczywistości). Ma gęste kasztanowe włosy średniej długości. Początkowo ubiera się w jasne róże, potem, po awansie, nosi szary strój.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Zajmuje się pomywaniem naczyń w kuchni. Wstaje przed innymi, aby budzić resztę służby. Wielokrotnie pada ofiarą docinków pani Patmore, która jednak bardzo ją lubi. Pomaga pani Patmore odczytywać przepisy, których ta nie widzi. Podkochuje się w Thomasie.


Pani Patmore, jadąc na operację zaćmy, prosi ją o sabotowanie dań swej zastępczyni, pani Bird. Daisy wrzuca mydło do zupy przeznaczonej dla służby. Po reakcji Thomasa na poronienie Cory zaczyna go unikać, więcej czasu spędzając z Williamem Masonem.


Sezon 2


Pociesza Williama, który nie został zwerbowany do armii, całuje go w usta, ale jest zaskoczona, gdy chłopak chce się z nią umawiać. William oświadcza się jej przed wyjazdem na front, na co niechętnie się zgadza. William wraca śmiertelnie ranny, prosi ją o rękę. Pani Patmore namawia ją, by się zgodziła, choć Daisy zupełnie nie jest przekonana do tego pomysłu.


Wychodzi za Williama, kilka godzin później zostaje wdową, co bardzo przeżywa, uważając, że tak naprawdę oszukała chłopaka. Nawiązuje bliską relację z ojcem męża, który został zupełnie sam. Prosi o awans, ale nie dostaje go.


Sezon 3


Po braku awansu Thomas namawia ją do strajku, ściera się z panią Patmore. Dostaje upragniony awans, a jej posadę otrzymuje Ivy, co okazuje się niezbyt szczęśliwym rozwiązaniem – w Ivy zakochuje się Alfred, którego kocha Daisy... Pan Mason proponuje jej przeprowadzkę na farmę i zostanie jego spadkobierczynią. Wybiera się na jarmark Thirsk, dobrze bawi się z Ivy.


Sezon 4


Dostaje walentynkę i wierzy, że przysłał ją Alfred, okazuje się jednak, że nadawcą była pani Patmore. Uczy się obsługiwać nowinki techniczne w kuchni. Celowo pozwala nakryć Alfredowi Ivy z Jimmym. Unika Alfreda po jego oświadczynach Ivy.


Mocno przeżywa odejście Alfreda. Deklaruje panu Masonowi, że pewnego dnia zamieszka na jego farmie. Wręcza prezent Alfredowi i mówi mu o dawnych uczuciach, zostają przyjaciółmi. Otrzymuje ofertę pracy kucharki u Harolda Levinsona w USA, jednak jej nie przyjmuje.


Sezon 5


Postanawia zacząć się uczyć, pomaga jej w tym Sara Bunting. Myśli o studiach, dobrze idzie jej arytmetyka.


Sezon 6


Odwiedza ją pan Mason, informując o stracie swej farmy – najemca zakończył umowę. Szuka mu nowej farmy, w końcu znajduje Yew Tree Farm, którą właśnie opuszcza rodzina Drewe. Błędnie zakłada, że za wyprowadzką Drewe stoi Cora, co omal nie kończy się kłótnią z nią.


Pomaga w przeprowadzce pana Masona do Yew Tree Farm. Razem z Molesleyem przystępuje do egzaminów. Przeprowadza się do Yew Tree Farm. Jej uwagę zwraca lokaj Andrew „Andy” Parker, którego początkowo nie lubi, ale z czasem łączą go z nim coraz bliższe relacje.

Daisy Mason Parker - powiązania postaci Downton Abbey

Daisy Mason Parker
Daisy Mason Parker - Downton Abbey Fot: lev radin / Shutterstock.com
Aktor: Sophie McShera
Profesja: służąca

Daisy Mason Parker - Opinie

10 + 5 =

Downton Abbey - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne