Fot: Paolo Omero / Shutterstock.com

Rose MacClare Aldridge - Downton Abbey


9 głosy
Downton Abbey
Oceń film
4.67

Rose MacClare Aldridge

BIOGRAFIA Lily James

CHARAKTERYSTYKA


Najmłodsze dziecko Susan i Hugh MacClare, dalsza krewna Crawleyów. Żona Atticusa Aldridge'a, matka Victorii Rachel Cory. Buntowniczka, która lubi łamać zasady, ale nie lubi ranić innych, więc jej bunt jest nieco „okiełznany”. Otwarta na nowości, tolerancyjna, zawsze pełna życia i wesoła, żywiołowa, potrafi pocieszyć każdego w ciężkich chwilach. Nieco zwariowana, a czasami zwyczajnie naiwna, do ślubu żyje, żeby się dobrze bawić.


WYGLĄD


Bardzo młoda, dość wysoka i szczupła blondynka (ma piękne loki średniej długości) o jasnej cerze. Bardzo często się uśmiecha. Ubiera się elegancko, ale daleko jej do szyku sióstr Crawley.


BIOGRAFIA


Sezon 3


Odwiedza swą ciotkę Violet, sprawia pewne problemy wychowawcze. Je kolację z Edith i Matthew, po ich wyjściu w tajemnicy odjeżdża taksówką. Nie zjawia się na obiedzie, taksówkarz przyjeżdża oddać szal, którego zapomniała w aucie.


Matthew, Edith i Rosamund odnajdują ją w klubie Blue Dragon, gdzie tańczy i całuje się z żonatym mężczyzną, który kiedyś pracował dla jej ojca. Mówi Matthew, że jej adorator planuje się rozwieść i ożenić z nią. O jej wybrykach dowiaduje się Violet.


Bierze udział w ostrej kłótni rodziców podczas pobytu Crawleyów w Duneagle, staje po stronie ojca. Zaprzyjaźnia się z Anną May Bates, uczy ją tańczyć. Dostaje zgodę na zamieszkanie w Downton w czasie wyjazdu jej rodziców do Indii.


Sezon 4


Mieszka w Downton. Po odejściu Sarah przyczynia się do ponownego zatrudnienia Edny. Jedzie z Anną na zabawę w mieście, tańczy z Samem, którego okłamuje, że jest służącą. Doprowadza do bójki Sama z pijanym mężczyzną, który chciał z nią tańczyć, ucieka z sali. Przebiera się za służącą, gdy Sam odwiedza Downton, by z nią porozmawiać. Całuje go, ale wmawia mężczyźnie, że jest zaręczona.


Odwiedza Lotus Jazz Club w Londynie, tańczy tam z sir Johnem Bullockiem, ale jej partner kompletnie się upija. Z opresji ratuje ją piosenkarz, czarnoskóry Jack Ross. Zaprasza Rossa i jego zespół na występ na przyjęciu urodzinowym Roberta. Kilkakrotnie spotyka się z Jackiem, zostaje przyłapana przez Mary i Toma. Jack zrywa z nią po rozmowie z Mary.


Poznaje Fredę Dudley Ward, kochankę księcia Walii, jest z nią, gdy znika list miłosny, który może być przedmiotem wielkiego skandalu z księciem w roli głównej. Przeszukuje mieszkanie Terence'a Sampsona podejrzewanego o kradzież listu. Zostaje wprowadzona na bal debiutantek i przedstawiona królowi. Tańczy pierwszy taniec z księciem Walii.


Sezon 5


Zaprasza Sarę Bunting na przyjęcie z okazji rocznicy ślubu Roberta i Cory. Namawia Roberta do kupna radia. Pomaga rosyjskim emigrantom, między innymi Kuraginowi. Poznaje Atticusa Aldridge'a, zaręcza się z nim. Bierze ślub w Londynie – nie przypada do gustu ojcu pana młodego (związku nie pochwala też jej matka, która próbuje nawet zdyskredytować Atticusa, podsyłając mu prostytutkę).


Spędza miesiąc miodowy w Wenecji. Ratuje reputację lorda Sinderby, ojca męża, gdy do zamku przyjeżdża jego kochanka, Diana Clark. Spędza Boże Narodzenie z mężem w Downton, planuje przenieść się z nim do Nowego Jorku.


Sezon 6


Odwiedza z mężem Downton, jest na ślubie Edith z Bertie'em. Zabiera Roberta do szpitala, gdzie jest świadkiem, jak bardzo Cora zaangażowała się w nowe zajęcie.

Rose MacClare Aldridge - powiązania postaci Downton Abbey

Rose MacClare Aldridge
Rose MacClare Aldridge - Downton Abbey Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com
Aktor: Lily James
Ojciec: Hugh MacClare
Matka: Susan MacClare

Rose MacClare Aldridge - Opinie

10 + 3 =

Downton Abbey - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne