Fot: Paolo Omero / Shutterstock.com

Thomas Barrow - Downton Abbey


9 głosy
Downton Abbey
Oceń film
4.67

Thomas Barrow

BIOGRAFIA Rob James-Collier

CHARAKTERYSTYKA


Lokaj w Downton Abbey; ma za sobą pobyt na I wojnie światowej. Syn zegarmistrza, był odpowiedzialny za nakręcanie wszystkich zegarów w posiadłości. W pierwszej części serialu jest czarnym charakterem, osobą bezduszną, skłonną do manipulowania innymi, tyranem wobec słabszych; wydaje się być zawsze zgorzkniały, rzadko się uśmiecha. Jest ambitny, a do celu prze po trupach. Ma bardzo cięty język. To prawdopodobnie reakcja na niemożność bycia sobą – ukrywa przed wszystkimi, że jest homoseksualistą, co w owych czasach było w Anglii przestępstwem ściganym z ramienia prawa. Z czasem staje się coraz bardziej empatyczny, parokrotnie daje też przykład lojalności wobec osób, które ceni lub lubi. Jest bardzo dumny, rozpaczliwie chce się zmienić, „wyleczyć” swoją inność, która blokuje mu możliwość awansów i ruszenia naprzód.


WYGLĄD


Wysoki, dobrze zbudowany brunet o krótkich włosach. Czy to w liberii, czy w mundurze, zawsze dba, by wyglądać „jak spod igły”.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Pracuje jako lokaj, mając wielkie nadzieje na zostanie kamerdynerem Roberta Crawleya, jednak nieoczekiwanie hrabia zatrudnia Johna Batesa. Zaczyna spiskować z Sarah i sabotować pracę Johna. Pisze list do księcia Crawborough na temat majątku Mary, ma nadzieję, że książę ożeni się z nią, a on zostanie ich kamerdynerem. Próbuje szantażować księcia starymi listami z czasów, gdy mieli romans. Książę wykrada i pali listy na jego oczach.


Jest zły na Molesleya, że został kamerdynerem Matthew. Flirtuje z Kemalem, pomaga mu dostać się nocą do sypialni Mary. Znajduje martwego Kemala w jego łóżku. Obraża matkę Williama Masona, co kończy się bójką. Zostaje przyłapany na kradzieży wina przez Johna. Molesley jest świadkiem, jak „podmienia” portfel Carsona. W obawie przed zwolnieniem zaczyna się szkolić na medyka w korpusie wojskowym.


Sezon 2


Trafia na front, jest na pierwszej linii walk. Specjalnie pozwala się zranić w rękę, aby zostać odesłany do Downton, pracuje tam w polowym szpitalu razem z Sybil. Podkochuje się w oślepionym gazem Edwardzie Courtenayu, jednym z pacjentów, bardzo przeżywa jego samobójczą śmierć. Zostaje szefem szpitala rekonwalescencyjnego w Downton.


Po wojnie zostaje odznaczony kilkoma orderami. Próbuje handlować na czarnym rynku, ale zostaje oszukany i traci wszystkie oszczędności, ponownie jest zmuszony zostać lokajem. Ma szansę zostać kamerdynerem Roberta, aby udowodnić swą przydatność więzi w szopie ulubionego psa hrabiego, którego chce potem „odnaleźć” i oddać w chwale. Niestety, pies ucieka, a znajdują go dzieci ze wsi. Mimo wszystko poszukiwania psa robią wrażenie na Robercie, który daje Thomasowi posadę do czasu powrotu Johna.


Sezon 3


Namawia Daisy do strajku, gdy nie zostaje zatrudniona pokojówka do pomocy. Odmawia obsługiwania Toma. Kłóci się z Sarah na temat Alfreda, obraża Alfreda, utrudnia mu pracę. Wpada mu w oko nowy lokaj James „Jimmy”. Sarah manipuluje jego relacjami z Jimmym, starając się go przekonać, że chłopak coś do niego czuje.


Opłakuje śmierć Sybil. Potajemnie przychodzi pocałować Jimmy'ego, co prowadzi między nimi do sprzeczki. Carson powiadamia go, że zostanie zwolniony. Staje w obronie Jimmy'ego. Wstawia się za nim pani Hughes. Myśli o emigracji do Indii, gdzie mieszka jego kuzyn. John pomaga mu w walce z Sarah. Bierze udział w dorocznym meczu krykieta, gdzie jest jedną z gwiazd.


Przesłuchuje go policja, którą o epizodzie z Jimmym powiadomił Alfred, ale Robert staje po jego stronie. Podczas targów Thirsk broni Jimmy'ego przed dwoma mężczyznami, którzy chcą go obrabować, sam zostaje pobity. Leżącego odwiedza Jimmy, zostają przyjaciółmi.


Sezon 4


Doprowadza do słusznego zwolnienia niani West zajmującej się Sybbie. Na moment zawiera sojusz z Edną, potem kłóci się z nią i w jej miejsce proponuje zatrudnienie Phyllis. Szantażuje Phyllis wiedzą o jej dawnych problemach z prawem, zmusza ją do szpiegowania na jego rzecz wśród służby, a także odkrycia, dlaczego John nie może pojechać z Robertem do Ameryki. Widzi Toma wprowadzającego do Downton Sarę Bunting, melduje o tym hrabiemu.


Sezon 5


Ratuje Edith podczas pożaru w jej sypialni. Naraża się Corze relacjami z Phyllis i ukrywaniem jej przeszłości. Doradza Jimmy'emu w związku z otrzymywanymi przez niego romantycznymi liścikami od lady Anstruther. Żegna się ze zwolnionym Jimmym.


Wyjeżdża do Londynu na terapię elektrowstrząsową mającą leczyć homoseksualizm. Phyllis odkrywa, że używa różnych środków, aby samodzielnie leczyć się ze swej „przypadłości'. Zabiera go do dr Clarksona, który diagnozuje infekcję po aplikowanych zastrzykach. Dr Clarkson radzi mu zaakceptować siebie, jakim jest.


Pomaga tymczasowemu lokajowi Andy'emu. Odwiedza z państwem zamek Brancaster. Po zniknięciu Johna zostaje głównym kamerdynerem. Namawia Carsona do zatrudnienia Andy'ego.


Sezon 6


Na wieść o kłopotach finansowych Crawleyów zaczyna rozglądać się za nową posadą. Zaczyna uczyć czytać niezbyt grzecznie odnoszącego się do niego Andy'ego. Carson niesłusznie oskarża go o romans z Andym. Podcina sobie żyły w wannie. Phyllis i Andy znajdują go nieprzytomnego, przenoszą wspólnie z panią Hughes do łóżka, wzywają dr Clarksona.


Wraca do zdrowia, dziękuje swym ratownikom. Odchodzi z Downton, żegna się ze wszystkimi. Zaczyna pracę dla małżeństwa Stilesów, ale nudzi się w małym domu, gdzie brak wyzwań. Przyjeżdża na ślub Edith, dostaje propozycję objęcia posady Carsona, który ma coraz większe problemy ze zdrowiem.

Thomas Barrow - powiązania postaci Downton Abbey

Thomas Barrow
Thomas Barrow - Downton Abbey Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com
Aktor: Rob James-Collier
Profesja: służący

Thomas Barrow - Opinie

9 + 5 =

Downton Abbey - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne