Fot: Paolo Omero / Shutterstock.com

Matthew Reginald Crawley - Downton Abbey


9 głosy
Downton Abbey
Oceń film
4.67

Matthew Reginald Crawley

BIOGRAFIA Dan Stevens

CHARAKTERYSTYKA


Prawnik zajmujący się prawem przemysłowym, jedyny syn Reginalda Crawleya i Isobel. Pochodzi z Manchesteru. Daleki kuzyn hrabiów Grantham, a tym samym spadkobierca tytułu. Mąż Mary, ojciec George'a, najlepszy przyjaciel Toma Bransona. Nie czuje się dobrze i pewnie wśród arystokracji, ma raczej lewicowe poglądy. Ma wzniosłe idee, marzy mu się jak najszybszy postęp, nie lubi tradycji, zastania, co rodzi konflikty w bogatym środowisku. Mimo awansu społecznego zawsze pozostaje „zwyczajnym facetem”. W czasie I wojny światowej służy w stopniu kapitana.


WYGLĄD


Dosyć wysoki, normalnie zbudowany mężczyzna po 30. Ma krótkie włosy w kolorze ciemny blond, zaczesane zawsze na prawą stronę. W drugiej serii przez pewien czas jest częściowo sparaliżowany i porusza się na wózku.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Dostaje list od Roberta, w którym zostaje poinformowany, że ma zostać 6. hrabią Grantham. Przyjeżdża do Downton. Znajduje pracę w kancelarii w Ripon. Po raz pierwszy spotyka Mary, spotkanie nie jest zbyt obiecujące. Nie potrafi zaakceptować Molesleya jako swego kamerdynera. Pomaga Robertowi w prowadzeniu majątku. Pomaga Tomowi uratować Sybil ranną podczas zamieszek na wyborach. Zakochuje się w Mary, oświadcza się jej, ale jego oferta nie zostaje przyjęta. Po poronieniu Cory odwołuje swe oświadczyny i wyjeżdża do Manchesteru.


Sezon 2


Zaciąga się do wojska, awansuje do stopnia kapitana. Poznaje Lavinię, oświadcza się jej, przedstawia ją Crawleyom. Gdy odjeżdża na front, żegna go Mary, daje mu amulet, pluszowego pieska. Na froncie zawsze zabiera ze sobą wszędzie maskotkę. Dostaje list, z którego dowiaduje się o zaręczynach Mary z Richardem Carlisle. Na pewien czas ginie bez wieści na patrolu.


Walczy pod Amiens, zostaje ranny i musi poruszać się na wózku. Opiekuje się nim Mary. Według dr Clarksona doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego, nigdy nie wstanie na nogi, nie spłodzi też dzieci. Zrywa zaręczyny z Lavinią. Stopniowo zaczyna odzyskiwać władzę w nogach. Decyduje się jednak poślubić Lavinię. Przygotowuje się do ślubu, Lavinia choruje na hiszpankę, mówi mu, że nie chce wyjść za niego za mąż, widzi, że kocha Mary. Jest przy Lavinii w chwili jej śmierci. Oświadcza się Mary, tym razem zostaje przyjęty.


Sezon 3


Przygotowuje się do ślubu z Mary. Dostaje spadek po rodzinie Lavinii, co pomaga uratować Downton Abbey przed sprzedażą. Pobierają się z Mary, Matthew zaprzyjaźnia z Tomem, wspólnie z nim zaczyna zarządzać majątkiem, modernizując go.Starają się z Mary o dziecko.


Dowiaduje się o ciąży żony. Odwiedza Mary po porodzie, cieszy się z narodzin dziecka. Uradowany wraca ze szpitala do Downton, zderza się z ciężarówką i ginie na miejscu.

Matthew Reginald Crawley - powiązania postaci Downton Abbey

Matthew Reginald Crawley
Matthew Reginald Crawley - Downton Abbey Fot: lev radin / Shutterstock.com
Aktor: Dan Stevens
Data śmierci: sezon 3
Profesja: prawnik
Matka: Isobel Grey

Matthew Reginald Crawley - Opinie

2 + 6 =

Downton Abbey - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne