Fot: Paolo Omero / Shutterstock.com

Beryl Patmore - Downton Abbey


9 głosy
Downton Abbey
Oceń film
4.67

Beryl Patmore

BIOGRAFIA Lesley Nicol

CHARAKTERYSTYKA


Kucharka w Downton, nazywana potocznie „panią Patmore”. Jest szefową kuchni, sama uważa tę funkcję za najważniejszą, jeśli chodzi o służbę. Surowa i nieznosząca błędów, dla swego personelu jest jednak wyrozumiała, a czasem wręcz matczyna. Troskliwa i wyrozumiała, niekiedy potrafi jednak skorzystać ze swego nader ciętego, cierpkiego poczucia humoru. W pierwszych seriach bywa wybuchowa – choć potem potrafi przeprosić – z czasem robi się o wiele spokojniejsza. Najlepsza przyjaciółka pani Hughes, potem związuje się blisko z rodziną Masonów.


WYGLĄD


Kobieta między 50. a 60. rokiem życia, średniego wzrostu, przy ciele, ma średniej długości, mocno kręcone, rude włosy. Jako kucharka nosi zazwyczaj biały fartuch i chustkę na głowie.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Nadzoruje pracę kuchni, pilnując zwłaszcza Daisy, która za wszelką cenę chce się wykazać. Zaczyna mieć kłopoty ze wzrokiem – ma zaćmę – w związku z czym często prosi Daisy o przeczytanie przepisów, obwiniając ją potem o błędy, jeśli potrawa nie wyjdzie. W końcu jednak jej przypadłość wychodzi na jaw i Robert wysyła ją do kliniki okulistycznej w Londynie. Zastępuje ją pani Bird, a pani Patmore prosi Daisy, by sabotowała jej posiłki, co ma pomóc jej w powrocie do pracy (Daisy wkłada potem na przykład mydło do zupy). Po powrocie zaczyna współpracować z panią Bird, wspólnie też zaczynają zarządzać zapasami bez pytania Crawleyów o rady.


Sezon 2


Dowiaduje się, że jej siostrzeniec Archibald zaginął na wojnie. Prosi Roberta o pomoc w jego odnalezieniu. Dowiaduje się, że Archibald został zastrzelony jako dezerter. Przypadkowo mówi o tym jednemu ze służących, a ten rozgłasza wieść na cały dom... Kupuje towary od działającego na czarnym rynku Thomasa, ale okazują się być niezbyt dobrej jakości, więc zrywa współpracę.


Sezon 3


Wspiera Daisy w jej dążeniach do zostania asystentką kucharską. Pani Hughes opowiada jej o swym guzku na piersi, razem idą do Cottage Hospital, do dr Clarksona, pociesza panią Hughes. Nie może ugotować obiadu z powodu zatkanego przewodu kominowego, na szczęście sytuację ratuje Martha. Carson próbuje od niej wyciągnąć wyniki badań pani Hughes. Idzie z panią Hughes odebrać jej wyniki badań.


Rozmawia z Daisy na temat jej przeprowadzki na farmę Masonów. Angażuje się w miłosne perypetie Ivy, Daisy, Jimmy'ego i Alfreda. Wbrew reszcie służby pomaga Ethel przygotować obiad. O jej rękę zabiega nowy dostawca, Jos Tufton, ale odrzuca jego ofertę po tym, jak pani Hughes znalazła dowody, że jest kobieciarzem.


Sezon 4


Ma kłopoty z opanowaniem obsługi nowoczesnych sprzętów kuchennych, w których lubuje się Daisy. Cora namawia ją do wymiany pojemnika na lód na lodówkę. Wysyła Daisy kartkę na walentynki (jako dowód przyjaźni, nie uczucia). Żegna Alfreda, który opuszcza Downton, by zostać szefem kuchni, cieszy się z jego odejścia ze względu na nieodwzajemniane przez niego uczucia Daisy.


Sezon 5


Doprowadza do zatrudnienia Sary Bunting jako nauczycielki dla Daisy. Rozmawia z panem Masonem o motywowaniu Daisy do nauki. Walczy o to, by nazwisko Archibalda znalazło się na pomniku upamiętniającym bohaterów wojennych. Kiedy Carson kategorycznie zabrania umieszczania tam Archibalda, postanawia zbojkotować odsłonięcie pomnika, jednak Robert zdradza jej, że umieścił nazwisko poległego na innej płycie.


Ze smutkiem dowiaduje się, że Daisy myśli o wyjeździe na studia. Wydaje swe oszczędności i odziedziczone pieniądze na budowę domku, w którym odwiedzający będą mogli się przespać i zjeść śniadanie – to jej lokata na przyszłość, gdy przejdzie na emeryturę, chwilowo domkiem zarządzać ma jej siostrzenica.


Sezon 6


Na prośbę pani Hughes wypytuje Carsona, czy w małżeństwie będzie chciał także seksu (jest zawstydzona, robi kilka razy podchody, zanim zapyta). Negocjuje z Corą przeniesienie przyjęcia weselnego pani Hughes z sali w posiadłości do szkoły. Pomaga panu Masonowi przenieść się na farmę.


Jej domek B&B odwiedzają pierwsi goście, niestety, to para cudzołożników, co skutkuje wycofaniem reszty rezerwacji. Wspierają ją Robert i Cora, którzy w domku piją herbatę i jedzą śniadanie w asyście fotografa.

Beryl Patmore - powiązania postaci Downton Abbey

Beryl Patmore
Beryl Patmore - Downton Abbey Fot: lev radin / Shutterstock.com
Aktor: Lesley Nicol
Profesja: służąca

Beryl Patmore - Opinie

5 + 6 =

Downton Abbey - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne