Fot: Paolo Omero / Shutterstock.com

James "Jimmy" Kent - Downton Abbey


9 głosy
Downton Abbey
Oceń film
4.67

James "Jimmy" Kent

BIOGRAFIA Ed Speleers

CHARAKTERYSTYKA


Lokaj, a potem pierwszy lokaj w Downton. Sierota, ojciec zginął na wojnie, matka umarła na hiszpankę. Znakomity pianista. Wcześniej pracował dla pani Anstruther, ale nie chciał wyjechać z jej rodziną do Francji. Ambitny, pewny siebie, z wrodzonym wdziękiem i lekkością, ale bardzo słaby psychicznie i łatwy do manipulacji. Nieco próżny, kobieciarz, marzą mu się pieniądze, podróże i słodkie lenistwo. Potrafi być arogancki i samolubny, zwłaszcza gdy na horyzoncie pojawiają się jakieś profity.


WYGLĄD


Młody mężczyzna o wzroście nieco powyżej średniego, całkiem postawny. Zawsze jest gładko ogolony (zresztą dba o siebie do przesady), włosy ma w kolorze ciemny blond.


BIOGRAFIA


Sezon 3


Rozpoczyna pracę jako lokaj w Downton mniej więcej w tym samym czasie co Alfred, od którego jednak o wiele lepiej sobie radzi. Kłóci się z Carsonem odnośnie swego imienia – nie lubi, gdy ktoś zwraca się do niego James. Wpada w oko zarówno Ivy, jak i Thomasowi. Sarah namawia go, by zawsze trzymał się blisko Thomasa. Thomas ze swej strony odnosi się do niego bardzo dobrze i uczy wielu przydatnych rzeczy, choć Jimmy'ego czasem krępuje bliskość ich stosunków czy dyskretne dotknięcia ze strony starszego kolegi.


Budzi się w nocy po tym, jak pocałował go Thomas, świadkiem zajścia jest Alfred. Mówi Thomasowi, że nie jest gejem i nic do niego nie czuje. Podjudzany przez Sarah chce zwolnienia Thomasa. Ostatecznie rezygnuje ze swych roszczeń, a Robert awansuje go na stanowisko pierwszego lokaja, aby jak najmniej spotykał Thomasa.


Bierze udział w targach Thirsk, wygrywa tam dużą sumę pieniędzy, upija się i chwali swą wygraną. Zostaje napadnięty, ale broni go Thomas. Jimmy ucieka z miejsca zdarzenia, zostawiając Thomasa samego z przeciwnikami, wraca z dr Clarksonem. Potem przeprasza pobitego Thomasa, zostają przyjaciółmi.


Sezon 4


Przypisuje sobie wysłanie walentynki dla Ivy, choć naprawdę wysłał ją Alfred (Jimmy wysłał swoją lady Anstruther). Tańczy i całuje się z Ivy, zostaje nakryty przez Alfreda. Próbuje zniechęcić Alfreda do zostania kucharzem.


Pomaga uciec Annie May Bates i Rose z sali tanecznej po wybuchu bójki. Nakrywa Rose w przebraniu służącej z Samuelem Thawleyem. Kontynuuje romans z Ivy, ale potem ją odrzuca. Przyjaźni się także z Thomasem, czasem razem grają w karty.


Sezon 5


Jest zaskoczony wizytą lady Anstruther w Downton podczas rocznicy ślubu Roberta i Cory. Lady Anstruther wkłada mu kartkę do kieszeni płaszcza. Wybiera się nocą do sypialni lady Anstruther, zapewniając sobie alibi u Thomasa.


Po wybuchu pożaru w sypialni Edith zostaje przyłapany w łóżku z lady Anstruther. Robert nakazuje Carsonowi zwolnienie Jimmy'ego. Odchodzi z Downton, żegnając się serdecznie z Thomasem.

James "Jimmy" Kent - powiązania postaci Downton Abbey

James "Jimmy" Kent
James Fot: DFree / Shutterstock.com
Aktor: Ed Speleers
Profesja: służący

James "Jimmy" Kent - Opinie

6 + 10 =

Downton Abbey - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne