Fot: Paolo Omero / Shutterstock.com

Patrick Gordon - Downton Abbey


9 głosy
Downton Abbey
Oceń film
4.67

Patrick Gordon

BIOGRAFIA Trevor White

CHARAKTERYSTYKA


Oficer kanadyjskiej lekkiej piechoty w stopniu majora. Trafił do Downton, gdzie podszył się pod Patricka Crawleya, chcąc zdobyć majątek rodziny. Nachalny, opętany manią udowodnienia, że jest kimś innym, ma nagłe ataki wściekłości i nie wydaje się zbyt zrównoważony psychicznie. Potrafi przekonująco kłamać.


WYGLĄD


Mężczyzna średniego wzrostu, normalnej budowy ciała, ma ciemne włosy. Praktycznie cały czas ma na twarzy bandaże, przez które widać tylko duże, pełne szaleństwa oczy i blizny po poparzeniach. Jego charakterystycznym gestem jest dotykanie palcem ust, co podpatrzył u prawdziwego Patricka Crawleya. Ma amputowaną część lewej ręki.


BIOGRAFIA


Sezon 2


Trafia do domu dla rekonwalescentów wojennych w Downton, chce tam zostać, twierdząc, że jest krewnym Crawleyów. Na spotkaniu z Edith mówi jej, że kiedyś się spotkali, pyta, czy rozpoznaje jego głos. Wyznaje, że niegdyś często odwiedzał Downton i zna ją od dziecka. Potem mówi, że tak naprawdę jest jej kuzynem Patrickiem Crawleyem: podróżował na Titanicu, gdy ten zatonął, został uratowany, ale wzięto go za obywatela Kanady, czemu nie zaprzeczył, bowiem w katastrofie stracił pamięć. Przewieziono go za ocean, tam przez pewien czas mieszkał, a nazwisko „wziął” sobie – nie pamiętając własnego – z... butelki po ginie. Pamięć odzyskał na froncie, gdy w jego pobliżu wybuchł pocisk, który go poparzył. Nikt nie może go jednak rozpoznać z powodu blizn, nie może także udowodnić, kim jest, odciskiem palca, jedną dłoń stracił, drugą ma w złym stanie... Wyznaje też Edith, że zawsze ją kochał (córka Roberta była jedyną, która wierzyła w jego historię). Robert rozmawia z nim, nie wierząc w jego wyznania, ale potem jest w ewidentnym szoku, gdy widzi charakterystyczne gesty Patricka.


Robert zleca potem swemu prawnikowi George'owi Murray'owi śledztwo w sprawie Patricka. Murray odkrywa, że niejaki Peter Gordon znał Patricka Crawleya, pracowali razem przez pewien czas w MSZ, wtedy zapewne zdobył sporą wiedzę na temat ewentualnego spadkobiercy Downton. W rozmowie z Edith przyznaje, że znał kogoś takiego jak Gordon, ale nie może tego udowodnić. Znika bez pożegnania w obawie przed ostatecznym zdemaskowaniem i karą, zostawia Edith list podpisany „P. Gordon”.

Patrick Gordon - powiązania postaci Downton Abbey

Patrick Gordon
Patrick Gordon - Downton Abbey Fot: DFree / Shutterstock.com
Aktor: Trevor White
Profesja: żołnierz

Patrick Gordon - Opinie

9 + 6 =

Downton Abbey - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne