Fot: Shutterstock

Benny Watts

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Benny jest jednym z najbardziej utalentowanych amerykańskich szachistów. Jest samotnikiem, ale przez sukcesy szachowe jest rozpoznawalny i ma sporą rzeszę znajomych. Wiele razy pojawił się na okładkach pism poświęconych szachom. Jest bardzo inteligentny i błyskotliwy, ale potrafi być niezwykle arogancki. Udało mu się znaleźć słabą stronę w rozgrywkach Beth, za co bohaterka początkowo go nie znosi. Benny staje się jednak jej mentorem, przyjacielem. Pomaga także Beth przygotować się do pojedynku z Borgovem. 
W postać Benny’ego wciela się Thomas Brodie-Sangster.


WYGLĄD


Benny ma krótkie blond włosy, wąsy i jasne oczy. Najczęściej nosi kowbojski kapelusz i skórzany płaszcz.


BIOGRAFIA


Benny uchodzi za jednego z najlepszych graczy w Stanach Zjednoczonych. Pierwszy raz spotyka Beth na jednym z jej pierwszych turniejów, jednak szybko o tym zapomina. Bohaterzy wpadają na siebie ponownie po kilku latach, podczas turnieju o mistrzostwo Stanów Zjednoczonych. Przed wspólną grą Benny daje znać Beth, że odkrył jej słaby punkt w rozgrywce z Beltikiem, co bardzo irytuje bohaterkę. Rozgrywka Watts kontra Harmon kończy się przegraną Beth, która przeżywa ciężkie chwile.


Podczas kolejnego turnieju, w którym dwójka bohaterów bierze udział, Benny wyżywa się na Beth w związku ze swoją wygraną.  Pomimo wcześniejszych niepowodzeń, tym razem to Beth udaje się pokonać Benny’ego, co oznacza, że to ona jedzie na turniej do Paryża. Benny oferuje jej pomoc w przygotowaniu do pojedynku z Borgovem i zaprasza do Nowego Jorku. Beth przez kilka tygodni pomieszkuje u Benny’ego, rozwijając swoje umiejętności. Podczas wspólnie spędzonego czasu bardzo się do siebie zbliżają. 


Po porażce Beth w Paryżu bohaterka odrzuca zaproszenie Benny’ego i udaje się do swojego domu w Kentucky, co źle wpływa na ich relację. Mimo rad bohatera Beth i tak postępuje w inny sposób, co budzi jego irytację i doprowadza do chwilowego zerwania kontaktu. 


Przed ostatecznym pojedynkiem Beth z Borgovem, Benny wraz z przyjaciółmi pomagają opracować jej strategię, która pomoże jej wygrać z Rosjaninem. Likwiduje to ich wcześniejszy konflikt.


 

Pełna biografia »

Benny Watts - powiązania postaci

Benny Watts
Fot: Cubankite / Shutterstock.com
Aktor: Thomas Brodie-Sangster
Profesja: szachista

Benny Watts - Opinie

3 + 6 =

Gambit królowej - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne