Fot: lev radin / Shutterstock.com

Wielkie kłamstewka


39 głosy
Big Little Lies
Oceń film
4.56

Wielkie kłamstewka - fabuła

Madeline Martha Mackenzie, Celeste Wright, Jane Chapman, Renata Klein i Bonnie Carlson mieszkają w urokliwym Monterey. Wiodą pozornie perfekcyjne życie oparte w głównej mierze na prowadzeniu domu i wychowaniu dzieci chodzących do tej samej klasy w szkole podstawowej. W momencie gdy w nadmorskim miasteczku dochodzi do zbrodni, ich życie ulega całkowitej przemianie. Powoli odsłaniają się kolejne elementy układanki, które ukazują rolę pięciu głównych bohaterek w tragicznym zdarzeniu.


Top: lev radin / Shutterstock.com
Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Wielkie kłamstewka obsada

Wielkie kłamstewka - obsada

Abigail Carlson - Wielkie kłamstewka
Abigail Carlson
Kathryn Newton
Amabella Klein - Wielkie kłamstewka
Amabella Klein
Ivy George
Bonnie Carlson - Wielkie kłamstewka
Bonnie Carlson
Zoë Kravitz
Celeste Wright - Wielkie kłamstewka
Celeste Wright
Nicole Kidman
Chloe Mackenzie - Wielkie kłamstewka
Chloe Mackenzie
Darby Camp
Ed Mackenzie - Wielkie kłamstewka
Ed Mackenzie
Adam Scott
Pełna obsada »
Wielkie kłamstewka
Kategoria: Seriale
Gatunek: Dramat
Czas trwania: 50 min.
Reżyseria: Jean-Marc Vallée, Andrea Arnold
Scenariusz: David E. Kelley
Produkcja: USA
Premiera: 2017

Wielkie kłamstewka - ciekawostki

 1. Serial powstał na motywach powieści Liane Moriarty z 2014 roku. Pisarkę zainspirował wywiad z kobietą, która była wychowywana przez agresywnych rodziców (słynna scena z bohaterką chroniącą się pod łóżkiem została zaczerpnięta właśnie z tego wywiadu).

 2.  Nicole Kidman i Reese Witherspoon, aktorki i producentki serialu, wykupiły prawa do ekranizacji zaledwie miesiąc po debiucie powieści.

 3.  Początkowo „Wielkie kłamstewka” miały być filmem fabularnym, potem miniserialem, jednak kiedy film odniósł sukces i zgarnął furę nagród, poproszono Moriarty o dopisanie ciągu dalszego. Autorka napisała opowiadanie, które potem przerobiono na scenariusz; opowiadanie to nigdy nie zostało opublikowane.


 4. Wielkie kłamstewka - kiedy 3. sezon?


  Jest duża szansa, że akcja „Wielkich kłamstewek" nie skończy się na dwóch sezonach. W 2020 roku Nicole Kidman wyjawiła, że Liane Moriarty pisze ciąg dalszy historii. Jeśli tylko tekst będzie gotowy, zostanie na jego podstawie nakręcony 3. sezon, póki co jednak data jest jeszcze nieznana.

 5.  Moriarty napisała rolę Mary Louise specjalnie dla Meryl Streep, aktorka zresztą naprawdę nosi właśnie takie imiona.

 6.  Jean-Mark Vallée reżyserował pierwszy sezon serialu w taki sposób, jakby kręcił film pełnometrażowy: dziennie nagrywano materiał tylko do 4 stron scenariusza. W efekcie cała praca trwała 5 miesięcy (nazbierało się w tym czasie 88 dni zdjęciowych).

 7.  Wśród statystów wypatrzeć można Sunday Rose Kidman-Urban i Faith Margaret Kidman-Urban – córki Nicole Kidman i Keitha Urbana.

 8.  Moriarty wymarzyła sobie, że rolę Jane zagra Rose Byrne. Ostatecznie jednak nie doszło do tego – w Jane wcieliła się Shailene Woodley, która na potrzeby roli przytyła i ufarbowała włosy na czarno.

 9.  Gra w „Wielkich kłamstewkach” nie była dla aktorów sielanką: Kidman z powodu napięć na planie rozbiła szklane hotelowe drzwi, zaś Alexander Skarsgård pokój w hotelu dzielił z przyjacielem – tak wczuwał się w postać Perry'ego, że bał się zostawać sam...

 10.  Alexander Skarsgård po decyzji o powstaniu drugiego sezonu obsesyjnie prosił o zamieszczenie w scenariuszu jego bohatera, Perry'ego, który wcześniej zginął. To dlatego widzimy w drugim sezonie tyle retrospekcji, pseudonagrań domowych i scen halucynacji, w których Perry ma okazję się pokazać.

Wielkie kłamstewka - gdzie obejrzeć

od 19,99 zł
w abonamencie
Film dostępny w ramach subskrypcji
Oglądaj

Wielkie kłamstewka - Opinie

3 + 5 =

Wielkie kłamstewka - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne