Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Howard Hamlin

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Howard jest jedną z głównych postaci występujących w serialu „Zadzwoń do Saula”. Odgrywany przez Patricka Fabiana, Howard jest starszym partnerem w firmie Hamlin, Hamlin & McGill (HMM), byłym szefem Kim Wexler oraz wieloletnim przyjacielem swojego współpartnera, Chucka McGilla. Howard to perfekcjonista, który zawsze na pierwszym względzie ma reputację swojej firmy – dlatego też zmusza Chucka do przejścia na przedwczesną emeryturę, gdy tylko jego zachowanie może potencjalnie zaszkodzić interesom HMM. Z początku wydaje się pałać antypatią do Jimmy’ego, ostatecznie jednak wstawia się za nim w głosowaniu, aby włączyć młodszego McGilla w szeregi HMM, na przekór Chuckowi. Po śmierci Chucka zostaje właścicielem HMM.


WYGLĄD


Howard to wysoki mężczyzna o blond włosach, niebieskich oczach, powyżej trzydziestki z charakterystycznym uśmiechem. Jest postacią wysoce charyzmatyczną i elegancko ubraną, potrafi oczarować swoim urokiem i wzbudzić tym samym zaufanie u rozmówców. 


BIOGRAFIA


Sezon 1


Po tym jak Chuck odszedł z firmy ze względu na swoje pogarszające się zdrowie, Howard przejął wszystkie obowiązki kierownicze w HMM oraz zlecił wypłacanie Chuckowi stałej tygodniówki w wysokości 26 tys. dolarów. Jimmy konfrontuje jednak Howarda i oskarża go o niesprawiedliwość względem Chucka, któremu, jako partnerowi firmy, należą się większe udziały. W odpowiedzi Howard zmniejsza „kieszonkowe” starszego McGilla do niespełna tysiąca dolarów. 


Jimmy wymyśla intrygę, w trakcie której kopiuje prawa autorskie HMM do zrealizowania własnego bilboardu reklamowego. Gdy, zgodnie z jego przewidywaniami, sąd orzeka na korzyść Howarda, każąc Jimmy’emu billboard usunąć, ten korzysta z sytuacji, aby wyreżyserować akcję ratowniczą i kosztem HMM zwiększyć swój własny PR. Później, gdy Chuck rozpoczyna z Jimmym współpracę nad sprawą Sandpiper, Howard wyjawia Kim, że Chuck jako jedyny zagłosował przeciwko włączeniu Jimmy’ego w szeregi HMM. Okazuje się, że Howard tak naprawdę lubi i szanuje Jimmy’ego, a wszelka wcześniejsza niechęć wobec niego była pod dyktando Chucka.


Sezon 2


Howard informuje Chucka, że Jimmy został zatrudniony w Davis & Main, aby razem z nimi pracować nad sprawą Sandpiper. Następnie przyjmuje z powrotem do pracy Kim pod obietnicą pozyskania nowego klienta w postaci Mesa Verde. Wexler decyduje się jednak odejść z HMM, aby obsługiwać Mesa Verde solo, co nie przypada do gustu Howardowi. We współpracy z Chuckiem urządzają oni własne spotkanie z szefostwem Mesa Verde i przekonują ich, aby zostali przy HMM, co początkowo odnosi sukces – do czasu, aż Jimmy fałszuje dokumenty Chucka i kompromituje firmę w oczach potencjalnego klienta. 


Sezon 3


Howard odsłuchuje taśmę Chucka, na której to Jimmy przyznał się do winy, informuje jednak współpracownika, że nie może ona posłużyć jako dowód. Następnie Howard jest świadkiem zdarzeń, w wyniku których Jimmy zostaje aresztowany. 


Gdy Jimmy przekonuje Howarda, aby przyjąć ofertę ugody od Sandpiper, ten nie zgadza się, chcąc doprowadzić sprawę do końca i krytykuje Jimmy’emu za prywatne pobudki finansowe. Po kompromitacji Chucka w sądzie, gdy na jaw wychodzi, że jego nadwrażliwość elektromagnetyczna nie jest prawdziwa, Howard przymusza Chucka do przejścia na przedwczesną emeryturę, aby chronić interesy i PR HMM. 


Sezon 4


Howard obwinia się za samobójstwo Chucka i próbuje naprawić swoje błędy, spotyka się jednak zarówno z wrogością Kim, jak i Jimmy’ego. Wyjawia, że cierpi na bezsenność i dwa razy w tygodniu uczęszcza na terapię, wciąż odczuwając poczucie winy. Reputacja i finanse HMM mocno lecą w dół. Jimmy przekonuje go, aby zawalczył o firmę i postawił ją na nogi.


Sezon 5


Howard oferuje Jimmy’emu pracę w HMM, chcąc naprawić ich relację, która została mocno nadszarpnięta przez Chucka, Jimmy jednak odrzuca jego propozycję, obwiniając go o śmierć brata.


 

Pełna biografia »

Howard Hamlin - powiązania postaci

Howard Hamlin
Fot: DFree / Shutterstock.com
Aktor: Patrick Fabian

Howard Hamlin - Opinie

10 + 10 =

Zadzwoń do Saula - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne