Fot: Jaguar PS / Shutterstock.com

Mare z Easttown


6 głosy
Mare of Easttown
Oceń film
3.67

Mare z Easttown - fabuła

W amerykańskim miasteczku Easttown dochodzi do brutalnego morderstwa. Ofiarą jest siedemnastoletnia dziewczyna. Wcześniej w tym samym mieście inna dziewczyna zaginęła, a policja jak dotąd nie wpadła na żaden ślad poszukiwanej. Na miejscowego szeryfa i detektywów spada lawina zarzutów. Rozzłoszczeni mieszkańcy domagają się bardziej zdecydowanych działań, by wyjaśnić oba zdarzenia. Nikt nie czuje się tam bezpieczny.


Śledztwo w sprawie obu dramatycznych wydarzeń prowadzi miejscowa policjantka, detektyw Mary Sheehan (Kate Winslet), która musi zmagać się nie tylko ze swoją trudną pracą, ale również z niepoukładanym życiem prywatnym. Nie jest jej łatwo. Easttown to niewielkie miasto, w którym wszyscy się znają. A skoro tak, to również zarzuty na, zdaniem niektórych mieszkańców, opieszałość policji, kierowane są w sposób bardzo bezpośredni.


Mary jest kobietą w średnim wieku, po rozwodzie. Mieszka z dorosłą córką, Siobhan (stojącą właśnie przed życiową decyzją co do podjęcia studiów i przyszłości związku) oraz matką i wychowywanym wspólnie przez nich czteroletnim wnukiem. Sprzeczki z matką są na porządku dziennym, a o prawo do wychowywania małego chłopca ubiega się przebywająca na odwyku jego biologiczna matka. Ojciec czterolatka, syn Mary, również był osobą uzależnioną. Zmarł śmiercią samobójczą, z czym policjantka nie potrafi się pogodzić. Sytuacja rodzinna pani detektyw daleka jest zatem od poukładanej. Na dodatek jej były mąż, Frank, który planuje kolejne małżeństwo, mieszka tuż obok, dosłownie w sąsiednim domu. Kontakty między byłymi małżonkami nie należą do najlepszych.


Śledztwo, prowadzone w warunkach małego miasta, to konieczność wkraczania w prywatność jego mieszkańców oraz obnażanie kolejnych brudnych sekretów tej społeczności. W tym trudnym zadaniu pomaga jej detektyw przysłany z zewnątrz, Colin Zabel. Na domiar złego w mieście zaginęła kolejna młoda dziewczyna. Zarówno policja, jak i zaniepokojeni mieszkańcy, chcą dociec, czy sprawy trzech dziewczyn – zamordowanej i dwóch zaginionych – są ze sobą powiązane.


„Mare z Easttown” to świetny miniserial kryminalny ze sporym ładunkiem emocji. Oprócz mrocznej fabuły, w serialu świetnie zarysowane zostaje tło prowincjonalnego miasteczka i specyfika jego mieszkańców. Na jaw wychodzą niechlubne sekrety rodzinne czy przemoc wśród młodzieży (choć są też pozytywnie przedstawione związki rówieśnicze czy wzajemna pomoc w trudnych sprawach). Patrząc na powszedniość życia w Easttown, dostrzegamy, jak bardzo funkcjonowanie w codziennych sprawach sprowadza się tam do sfery wyznaczonej przez granice miasta.


 


Top: Jaguar PS / Shutterstock.com
Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Mare z Easttown obsada

Mare z Easttown - obsada

Colin Zabel - Mare z Easttown
Colin Zabel
Evan Peters
Mare Sheehan - Mare z Easttown
Mare Sheehan
Kate Winslet
Richard Ryan - Mare z Easttown
Richard Ryan
Guy Pearce
Siobhan Sheehan - Mare z Easttown
Siobhan Sheehan
Angourie Rice
Pełna obsada »
Mare z Easttown
Kategoria: Seriale
Gatunek: Kryminał, Dramat
Czas trwania: 60 min.
Reżyseria: Craig Zobel
Scenariusz: Brad Ingelsby
Produkcja: USA
Premiera: 2021

Mare z Easttown - gdzie obejrzeć

od 29,99 zł
w abonamencie
Film dostępny w ramach subskrypcji
Oglądaj
40 zł
w pakiecie
Oglądaj

Mare z Easttown - Opinie

6 + 10 =

Mare z Easttown - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne