Bertram Cooper - Mad Men


1 głosy
Mad Men
Oceń film
5.00

Bertram Cooper

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Decydujący głos w agencji. Najstarszy członek zarządu, który bezpośrednio nie lubi angażować się w sprawy bieżącego zarządzania biurem, ale w sytuacjach podbramkowych wydaje odpowiednie polecenia tym, którzy puszczają ich sprawczość w ruch.


Ekscentryk. Uwielbia zacisze swojego gabinetu i ma jedno urocze dziwactwo. Otóż do jego osobistego pokoju w agencji, do którego wstęp mają tylko nieliczni, można wejść wyłącznie po uprzednim ściągnięciu obuwia, nawet, jeśli wchodzący tam mężczyzna ma na sobie garnitur, który przecież bez odpowiednich butów wydaje się być ubiorem niekompletnym... On sam zresztą również tej zasady przestrzega, przesiadując za biurkiem lub na kanapie przy stoliku kawowym w samych skarpetach, za to w koszuli i z odpowiednio dobraną muchą.


Uwielbia sztukę (swój gabinet zapełnia eksponatami, które u jednych budzą podziw, u innych  mieszane uczucia), a nade wszystko lubi, by nie zawracano mu głowy błahymi sprawami.


WYGLĄD


Niewysoki, korpulentny mężczyzna o siwych włosach. Nosi niedużą bródkę. Zawsze elegancko ubrany. Zamiast krawatów woli założyć muszkę. Zwykle widzimy go zaczytanego w gazecie, z filiżanką kawy w dłoni.


BIOGRAFIA


Bertram Cooper jest starszym partnerem agencji, jest także jednym z jej założycieli. Uważa ją wręcz za dzieło swojego życia.


Cooper jest bezdzietnym wdowcem. W agencji pracuje zawsze z tą samą, zaufaną i o długim stażu, sekretarką. Często podkreślał, jak duży wpływ na jego życie miała matka i jak wiele jej zawdzięcza.


W serialu przedstawiony jest jako zakulisowy gracz i dobrotliwy staruszek. Jednak w wielu sytuacjach ujawnia się jego zdecydowana postawa biznesmena, a czasem pragmatyzm. Na przykład wtedy, kiedy Pete Campbell ujawnia mu nieznane fakty z życia Dona Drapera, podkreślając przy tym, że Draper dopuścił się kradzieży tożsamości i w rzeczywistości nazywa się inaczej. „Panie Campbell, kogo to obchodzi?” – kwituje krótko Cooper, przedkładając nad tajemnice z przeszłości obecną wartość swojego najlepszego pracownika.


 

Pełna biografia »

Bertram Cooper - powiązania postaci

Bertram Cooper
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Robert Morse

Bertram Cooper - Opinie

6 + 2 =

Mad Men - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne