Ida


3 głosy
Ida
Oceń film
5.00

Ida - fabułaFabuła filmu "Ida"Film "Ida" to opowieść o młodej dziewczynie o imieniu Ida, która wychowywana jest w zakonie. Ida jest sierotą i nie wie nic o swojej rodzinie. Pewnego dnia jej wychowawczyni, matka Wanda, postanawia opowiedzieć jej prawdę o jej pochodzeniu. Okazuje się, że Ida jest Żydówką i jej rodzice zginęli w czasie II wojny światowej.

Podróż IdyMatka Wanda i Ida wyruszają w podróż, aby odnaleźć rodzinę Idy. W trakcie wędrówki Ida poznaje swoją ciotkę, która jest bardzo zaskoczona, gdy dowiaduje się, że jej siostra miała dziecko. Ciotka opowiada Idzie o jej rodzinie i o tym, jak jej rodzice zginęli w czasie wojny.

Spotkanie z wujemIda i matka Wanda spotykają się z wujem Idy, który jest Żydem. Wuj opowiada Idzie o jej rodzinie i o tym, jak jej rodzice zginęli w czasie wojny. Wuj wyjaśnia Idzie, że jej rodzice byli bardzo religijni i że chcieli, aby Ida wychowała się w zakonie.

Konfrontacja z przeszłościąIda i matka Wanda odwiedzają miejsce, w którym Ida spędziła dzieciństwo. Tam Ida spotyka się z byłymi sąsiadami, którzy opowiadają jej o jej rodzinie i o tym, jak jej rodzice zginęli w czasie wojny. Ida jest zszokowana, gdy dowiaduje się, że jej rodzice byli Żydami.

ZakończenieIda i matka Wanda wracają do zakonu. Ida postanawia pozostać w zakonie, ale zmienia swoje nastawienie do życia. Ida zaczyna doceniać swoje pochodzenie i przyjmuje swoją tożsamość jako Żydówki. Film kończy się sceną, w której Ida modli się w synagodze.
Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Ida obsada
Ida
Kategoria: Filmy
Gatunek: Dramat, Obyczajowy
Czas trwania: 80 min.
Reżyseria: Paweł Pawlikowski
Scenariusz: Paweł Pawlikowski, Rebecca Lenkiewicz
Produkcja: Polska, Dania
Premiera: 25 października 2013 (Polska)
30 sierpnia 2013 (świat)

Ida - gdzie obejrzeć

Przykro nam, ale nie posiadamy informacji o transmisjach online.

Ida - Opinie

7 + 6 =

Ida - polecane w tej kategorii

Ida - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne