Peggy Olson - Mad Men


1 głosy
Mad Men
Oceń film
5.00

Peggy Olson

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


W agencji Sterling Cooper Peggy zaczyna pracę jako sekretarka, z czasem awansując na copywritera, a potem na stanowisko kierownicze. Jest zdolną i gotową do poświęceń pracownicą, która zna swoją wartość. Kiedy zależy jej na osiągnięciu celu zawodowego, swoim uporem i pracą zwykle udaje jej się go osiągnąć. W relacji z mężczyznami nieśmiała. W świat damsko-męskich kontaktów wchodzi ostrożnie. Lubi poukładane życie.


WYGLĄD


Sposób ubierania się, fryzura i sylwetka Peggy zmieniają się wraz z jej metamorfozą w kolejnych sezonach serialu. Początkowo Peggy ubiera się skromnie, zwykle w spódnice, czesze się w „koński ogon”, pozostawiając nad czołem wyraźną grzywkę. Wraz z awansem zawodowym i śmielszym wkraczaniem w życie towarzyskie Peggy zmienia też sposób uczesania i ubioru. Zaczyna doceniać modne ubrania, rozpuszcza włosy, zawsze jednak starannie je czesząc. Czasem zakłada opaskę na włosy.


BIOGRAFIA


Początkowo Peggy Olson jako sekretarka w agencji Sterling Cooper zostaje przydzielona do Donalda Drapera, dyrektora kreatywnego w firmie. Joan Holloway, przełożona sekretarek, uczy ją poprawnego wykonywania swoich obowiązków, a także tego, jak odpierać awanse ze strony zatrudnionych w agencji mężczyzn. Ci w większości nie szczędzą Peggy docinków (nie uważają jej bowiem za kobietę zbyt urodziwą, ani ubierającą się stylowo). Wpada jednak w oko Pete’owi Campbellowi, młodemu menedżerowi, z którym ma krótki romans. Jego owocem jest niechciana ciąża. Peggy decyduje się urodzić, ale dziecko zostawia w szpitalu, aby znalazło lepszą opiekę w zastępczej rodzinie. Sama woli poświęcić się karierze.


Szansę na rozwój zawodowy Peggy otrzymuje, kiedy dzieli się swoim pomysłem na reklamę podczas sesji towarzyszącej testom nowej szminki. Przełożeni powierzają jej poprowadzenie kampanii, a sukces sprawia, że otrzymuje awans na młodszego copywritera, co jest powodem zazdrości niektórych pracowników Sterling Cooper, zdominowanej przez mężczyzn.


Praca w agencji jest dla niej okazją nie tylko do rozwoju zawodowego, ale także do wzbogacenia życia towarzyskiego. Koledzy coraz częściej zapraszają ją na drinka (albo na wspólne wypalenie marihuany).


Przy reorganizacji agencji jej szefowie proponują Peggy, by została jedną z pełnoprawnych partnerek firmy. Dzięki temu może pozwolić sobie nie tylko na samodzielne posiadanie mieszkania, ale także na zainwestowanie w nieruchomość.


Wiąże się na jakiś czas z poznanym na imprezie dziennikarzem, który jest członkiem kontestatorskich ruchów społecznych i odnosi się z pogardą do bogactwa i korporacji. Wzajemne nieporozumienia, m.in. różnice na temat postrzegania pracy Peggy, a także nieszczęśliwy wypadek, w którym ona przypadkowo rani chłopaka, biorąc go za włamywacza, doprowadzą jednak do rozpadu ich związku. Peggy przeżywa jeszcze romans z jednym ze swoich szefów, ale potem dość niespodziewanie wiąże się z kolegą z pracy, Stanem, rysownikiem w agencji. Zapowiada się szczęśliwy związek, a jej życie zawodowe osiąga szczyt możliwości.


 


 

Pełna biografia »

Peggy Olson - powiązania postaci

Peggy Olson
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Elisabeth Moss

Peggy Olson - Opinie

6 + 6 =

Mad Men - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne