Fot: CarlaVanWagoner / Shutterstock.com

Toni Topaz

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Toni jest mieszkanką dzielnicy Riverdale o złej sławie – Southside. Uczęszcza tam do liceum, do czasu aż nie zostanie zamknięte, ze względu na produkcję narkotyków w piwnicy. Po tym przenosi się do Riverdale High, gdzie spotyka się z wrogim nastawieniem ze strony uczniów. Toni jest jedną z nielicznych członkiń gangu Węży z Southside. Przyjaźni się z Jugheadem, Sweet Pea i Fangsem Fogartym. Lubi robić zdjęcia swym analogowym aparatem, co sprawia, że wraz z Jugheadem angażuje się w prowadzenie szkolnej gazetki. Wiąże się z Cheryl Blossom i przeprowadza do jej domu. Dla Cheryl dołącza do Farmy, z której udaje jej się uciec dzięki Betty Cooper.
W rolę Toni wciela się Vanessa Morgan.


WYGLĄD


Toni ma długie falowane włosy z różowymi pasemkami. 


BIOGRAFIA


Sezon 2


Toni przyjaźni się z Jugheadem, kiedy ten pojawia się w liceum Southside, co budzi zazdrość Betty. Jako fotografka pomaga mu we wskrzeszeniu szkolnej gazety. Kiedy szkoła w Southside zostaje zamknięta, Toni przenosi się do Riverdale High. Bohaterka jest dużo bardziej zainteresowana relacją z Cheryl niż z Jugheadem. Początkowo zostaje przez nią odrzucona, szybko jednak znajdują wspólny język i zaczynają się przyjaźnić. 


Kiedy Penelope zauważa, że jej córka spotyka się z dziewczyną, wysyła ją do Sióstr Cichego Miłosierdzia. Okłamuje Josie i Toni, kiedy przychodzą zapytać o Cheryl. Nana Rose powiadamia Toni o tym, gdzie znajduje się jej wnuczka. Wraz z przyjaciółmi Toni wkrada się do Sióstr i zabiera stamtąd Cheryl.


Sezon 3


Toni i Cheryl angażują się w sprawy Węży z Southside – ratują psa, wywołując konflikt z gangiem Ghouli, pomagają Veronice uporać się z Penny Peabody, ratują Archiego z zakładu poprawczego i pomagają go ukryć. Wszystko do czasu, aż Cheryl nie wpadnie na pomysł wtargnięcia do Pembrooke, by zemścić się na Hiramie. Podczas włamania kradnie jedno z drogocennych jaj, a w konsekwencji Jughead oskarża Toni i Cheryl o złamanie zasad i wyrzuca je z gangu. Po wyrzuceniu z Węży Toni czuje się samotna. Cheryl tworzy jej własny gang – Piękne Trucicielki, by ukoić jej ból. Nowy gang zaczyna pomagać Veronice w La Bonne Nuit, gdzie Toni spędza coraz więcej czasu. 


Na prośbę Betty Toni dołącza do Farmy – początkowo by ją szpiegować, ostatecznie jednak zostaje w sekcie, aby móc przebywać z Cheryl. Kiedy Betty pojawia się wśród członków Farmy, udaje jej się przekonać Cheryl i Toni, że Edgar – przywódca sekty – ma niecne zamiary wobec swych wyznawców. Toni ucieka z Farmy i przekazuje informacje Penelope. Ta usypia Toni i sama udaje się do Edgara, nie zamierza jednak ratować bohaterów. Nana Rose budzi Toni i nakazuje jej uratować Cheryl, ale także Archiego, Veronicę, Betty i Jugheada, których Penelope chce zabić podczas polowania. 


Sezon 4


Toni na stałe wprowadza się do Cheryl, jednak martwi ją zachowanie ukochanej. Cheryl ukrywa w kaplicy ciało Jasona i spędza długie godziny, rozmawiając z nim. Toni zatrudnia pielęgniarza Dariusa, aby pomógł im dbać o Nanę Rose i bliźnięta Polly. Cheryl jednak wścieka się, podejrzewając, że Darius wszedł do kaplicy, i zwalnia go. Kiedy Toni próbuje przemówić jej do rozsądku, w Thistlehouse zaczynają dziać się dziwne rzeczy – nawiedza je duch zmarłego w łonie matki trojaczka Juliana. Toni pomaga Cheryl uporać się z rodziną, która pojawia się w posiadłości Blossomów, chcąc sprzedać biznes klonowy. Pomaga Cheryl zabić wuja Bedforda i nastraszyć resztę rodziny, by dała im spokój.


Kiedy Cheryl wraz z Veronicą rozpoczynają sprzedaż rumu z syropem klonowym Blossomów, Toni również pomaga prowadzić nowy biznes. Zajmuje się założonym przez Penelope Maple Club – byłym domem publicznym, który został zmieniony w miejsce dystrybucji rumu.


 

Pełna biografia »

Toni Topaz - powiązania postaci

Toni Topaz
Fot: DFree / Shutterstock.com
Aktor: Vanessa Morgan

Toni Topaz - Opinie

10 + 2 =

Riverdale - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne