Fot: CarlaVanWagoner / Shutterstock.com

Mary Andrews

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Mary jest matką Archiego Andrewsa i żoną Freda, z którym jest w separacji. Mieszka w Chicago, jednak często bywa w Riverdale ze względu na syna. Jest wspierającą matką, która mimo nieobecności stara się być na bieżąco z życiem Archiego. Z wykształcenia jest prawniczką, a gdy Archie popada w kłopoty z prawem, walczy o jego wolność.
W rolę Mary wciela się Molly Ringwald.


WYGLĄD


Mary ma rude falowane włosy i brązowe oczy.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Mary pojawia się w Riverdale ku zaskoczeniu Archiego. Postanowiła przyjechać po spotkaniu z Fredem w sprawie finalizacji ich rozwodu. Następnego dnia wszyscy wspólnie wybierają się na bal w Riverdale High, gdzie Mary ma nadzieję usłyszeć muzyczny występ Archiego. Zaprasza także Hermione Lodge, którą zna z liceum. W trakcie balu zostaje zaczepiona przez Alice Cooper, która powiadamia ją o romansie jej męża z Hermione.


Po balu Mary proponuje Archiemu przeprowadzkę do Chicago, gdzie mógłby uczyć się muzyki. Po aresztowaniu FP Jonesa, Mary dowiaduje się o jego sytuacji od prawnika. Pomaga także w przesłuchaniu Joaqina, który również był zaangażowany w zabójstwo Jasona Blossoma.


Sezon 2


Mary powraca do Riverdale, aby zaopiekować się Fredem po postrzale i operacji. Niedługo po tych wydarzeniach pomaga mężowi uwolnić się z kontraktu z Lodge’ami, którzy są jego wspólnikami w firmie. Wspiera Freda również w momencie, gdy ten postanawia kandydować na burmistrza Riverdale przeciwko Hermione Lodge.


Sezon 3


Mary Andrews intensywnie pracuje, chcąc uchronić swojego syna przed więzieniem. Archie został wrobiony przez Hirama Lodge’a w morderstwo. Mary razem z Betty Cooper i Sierrą McCoy obmyślają strategię na uniewinnienie chłopaka. Kiedy jednak Archie decyduje przyznać się do winy, by wreszcie zakończyć cały proces, trafia do więzienia. Mary rozpoczyna pisanie odwołania od wyroku.


Pani Andrews ponownie pojawia się w Riverdale, by zobaczyć syna i Freda. Archie wrócił już z więzienia i zainteresował się boksem. Mary wspiera jego karierę, zapraszając swoją znajomą rekruterkę Akademii Morskiej, w której jest specjalny program dla bokserów.


Sezon 4


Po wypadku Freda Andrewsa Mary wraca do Riverdale zająć się formalnościami. Po pogrzebie decyduje o powrocie na dłużej, by wesprzeć świetlicę prowadzoną przez Archiego. Mary pomaga Hermione Lodge, gdy ta jest wrabiana przez Hirama w morderstwo. Po śmierci Freda pojawia się problem z przyszłością Andrews Construction – Archie i Mary rozważają sprzedaż firmy. Niedługo po tym Mary informuje Archiego, że ma dziewczynę.


 

Pełna biografia »

Mary Andrews - powiązania postaci

Mary Andrews
Fot: lev radin / Shutterstock.com
Aktor: Molly Ringwald
Synowie: Archie Andrews

Mary Andrews - Opinie

8 + 3 =

Riverdale - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne