Nocny agent - fabuła

Serial nakręcony na podstawie powieści Matthew Quirka. Młody, niższej rangi agent FBI Peter Sutherland na pewno nie o takiej pracy marzył, wybierając zawód – całe noce spędza, siedząc przy telefonie w swym biurze w Białym Domu, odbierając wyjątkowo nieliczne połączenia od agentów pracujących pod przykrywką. Nie jest specjalnie lubiany przez kolegów, ponieważ krążą plotki o zdradzie państwa przez jego ojca, poza pracą też nie ma łatwo, przypomina bowiem wyglądem terrorystę oskarżonego o zamach w metrze. Pewnego dnia zadzwoni jednak Rose Larkin, młoda kobieta, której wujostwo zostało napadnięte i zamordowane w swym domu. Co dziwne jednak, wcześniej ci niepozorni obywatele stoczyli ze świetnie wyszkolonymi napastnikami zadziwiająco wyrównany bój, a potem podali Rose numer właśnie do Petera... Rozmowa z Rose zmieni jego życie drastycznie, wciągając w aferę szpiegowską i kulisy działania terrorystów mających powiązania na wysokich szczeblach władzy. Narazi też jego życie na wielkie niebezpieczeństwo, da szansę zrobić w końcu „coś wielkiego” dla ojczyzny, a przy okazji poznać kilka rodzinnych sekretów.

Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Nocny agent obsada

Nocny agent - obsada

Ashley Redfield - Nocny agent
Ashley Redfield
Christopher Shyer
Ben Almora - Nocny agent
Ben Almora
Enrique Murciano
Chelsea Arrington - Nocny agent
Chelsea Arrington
Fola Evans-Akingbola
Colin Worley - Nocny agent
Colin Worley
Anthony Andre
Dale - Nocny agent
Dale
Phoenix Raei
Diane Farr - Nocny agent
Diane Farr
Hong Chau
Pełna obsada »
Nocny agent
Kategoria: Seriale
Gatunek: Sensacyjny, Przygodowy
Czas trwania: 50 min.
Scenariusz: Shawn Ryan
Produkcja: USA
Premiera: 23 marca 2023

Nocny agent - ciekawostki

 1. W ciągu pierwszych czterech dni serial miał ponad 168 milionów odsłon, co jest trzecim wynikiem w historii dla najlepszego otwarcia pierwszej serii netflixowego serialu.

 2.  Akcja rozgrywa się głównie w Waszyngtonie, ale na ekranie stolicę USA odtwarza w większości ujęć kanadyjskie Vancouver.

 3.  W planowanej drugiej serii twórcy nie będą mogli oprzeć się na powieści Matthew Quirka. Ten autor ma co prawda na koncie kilka innych książek, ale w żadnej już nie pojawia się postać Petera Sutherlanda... „Jedynka” z kolei bardzo wiernie podąża za losami powieściowego bohatera.

 4.  Peter Sutherland ma swojego odpowiednika w realnym świecie (oczywiście nazywa się całkiem inaczej). To znajomy Quirka, który jako agent FBI pracował właśnie na nocnej zmianie, odbierając telefoniczne informacje o potencjalnych zagrożeniach, z tym że mniejszej rangi niż spiski w kręgach władzy. Nigdy też nie musiał przed nikim uciekać. Był tylko inspiracją do punktu wyjścia opowieści, reszta to fikcja.

 5.  Quirk, pisząc powieść „Nocny agent”, przeprowadził wiele wywiadów z agentami FBI i CIA, został także wdrożony w instrukcję tak zwanej „miejskiej ucieczki”, związanej z procedurami agentów ścigających i śledzących kogoś w obszarze miejskim.

 6.  Wiele emocji budzi instytucja Night Action, telefonu w Białym Domu, na który mogą dzwonić „spaleni” agenci lub ci w niebezpieczeństwie. Oficjalnie coś takiego nie istnieje, ale wielu fanów twierdzi, że gdyby istniało, pewnie i tak nikt postronny by o tym nie wiedział...

 7.  


  Nocny agent - kiedy 2. sezon?


  Już 29 marca 2023 r., po wielkim sukcesie frekwencyjnym, Netflix ogłosił, że powstanie drugi sezon „Nocnego agenta”. Premiera „dwójki” w tym roku jest jednak bardzo mało prawdopodobna.

Nocny agent - gdzie obejrzeć

od 29 zł
w abonamencie
Film dostępny w ramach subskrypcji
Oglądaj

Nocny agent - Opinie

3 + 3 =

Nocny agent - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne