Fot: CarlaVanWagoner / Shutterstock.com

Szeryf Minetta

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Michael Minetta został zatrudniony jako szeryf Riverdale. Od początku był bardzo związany z rodziną Lodge i od niej zależny. Jego zadaniem było sprzyjanie interesom Lodge’ów, a więc w czasie jego obecności stało się wiele nieprzychylnych dla Riverdale wydarzeń. Michael wdał się w romans z Hermione Lodge, a w konsekwencji zginął.
W rolę szeryfa Minetty wciela się Henderson Wade.


WYGLĄD


Michael ma ciemne włosy i nosi mundur szeryfa miasteczka.


BIOGRAFIA


Sezon 2


Szeryf Minetta pojawia się w miasteczku, kiedy Tomowi Kellerowi nie udaje się schwytać Czarnej Maski. Po zabójstwie Midge Klump przesłuchuje Fangsa Fogarty’ego, który miał z nią romans, ukrywany w tajemnicy. Kiedy ma miejsce debata pomiędzy Hermione i Fredem – kandydatami na stanowisko burmistrza Riverdale – dochodzi do strzelaniny ze strony zabójcy. Na Minettę spływa krytyka, że nie zadbał o bezpieczeństwo mieszkańców. To wydarzenie wymusza zwolnienie Fangsa z aresztu, jednak pod komisariatem dochodzi do zamieszek związanych z jego uwolnieniem. W wyniku tych wydarzeń Fangs zostaje postrzelony i zabrany do szpitala.


Wkrótce dochodzi do napadu w domu Andrewsów. Archie zjawia się na posterunku, by zidentyfikować Hala jako Czarną Maskę, lecz twierdzi, że to ktoś inny włamał się do jego domu. Uważa, że jest drugi morderca podający się za Czarną Maskę. Okazuje się, że był nim Tall Boy – były członek gangu Węzy, który zginął w trakcie obławy.


Kilka dni później dochodzi do aresztowania Archiego za domniemane zabójstwo Cassidiego Bullocka. Szeryf Minetta pojawia się w liceum Riverdale, by zabrać bohatera za kratki.


Sezon 3


Michael pojawia się w szpitalu, kiedy okazuje się, że dwóch nastolatków chciało popełnić samobójstwo. Przyłapuje Betty i Jugheada na szpiegowaniu tej sprawy.


Szeryf pojawia się również w La Bonne Nuit, by przeszukać, czy Veronica nie przechowuje tam narkotyków. Po ucieczce Archiego z zakładu poprawczego zamierza przesłuchać wszystkich jego przyjaciół. Sprawa jednak wygląda korzystnie dla Archiego, nikt nie chce współpracować z szeryfem. Obława jednak trwa, a Michael dostaje rozkaz od Hirama, by zająć się świadkami fałszywie oskarżającymi chłopaka o morderstwo. W tym samym czasie Veronice udaje się odnaleźć nagranie, podczas którego szeryf przekupuje świadków, co jest ostatecznym dowodem niewinności Archiego. 


Wkrótce okazuje się, że Minetta zaginął. W rzeczywistości jednak przebywa w ukryciu razem z Hermione. Bohaterka prosi go o zabicie Hirama, jako że może im zaszkodzić. Kiedy Minetta pojawia się w szpitalnym pokoju Hirama, zostaje postrzelony przez Archiego. Ucieka do chatki, gdzie ginie z ręki Hermione, chcącej ukryć ich romans.


 

Pełna biografia »

Szeryf Minetta - powiązania postaci

Szeryf Minetta
Aktor: Henderson Wade
Data śmierci: sezon 3
Kto zabił: Hermione Lodge
Miejsce śmierci: kryjówka

Szeryf Minetta - Opinie

2 + 9 =

Riverdale - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne