Fot: CarlaVanWagoner / Shutterstock.com

Penelope Blossom

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Penelope jest matką Cheryl i Jasona oraz żoną Clifforda Blossoma. W dzieciństwie została adoptowana przez Blossomów, którzy wychowali ją jak córkę, lecz przeznaczyli do bycia żoną ich syna Clifforda. Trauma wywołana tym losem doprowadza ją do załamania. Po tragicznych wydarzeniach, jakie zachodzą w jej rodzinie i małżeństwie, zostaje prostytutką i prowadzi elegancki burdel w Riverdale. Ma bardzo toksyczną relację ze swą córką Cheryl.
W rolę Penelope wciela się Nathalie Boltt.


WYGLĄD


Penelope ma rude włosy, które najczęściej upina. Nosi bardzo wytworne suknie w ciemnych kolorach.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Po zaginięciu syna Penelope stara się ochronić Cheryl przed policją. Jest przerażona po odnalezieniu ciała Jasona. Zaczyna też oskarżać Polly Cooper – dziewczynę Jasona, z którą chciał uciec - o zabicie syna. Do czasu aż wyjdzie na jaw jej ciąża, Blossomowie są wrodzy wobec dziewczyny. Kiedy jednak okazuje się, że mogą mieć wnuki, otaczają Polly opieką. 


Po ujawnieniu nagrania, na którym Clifford Blossom zabija Jasona, Penelope zatruwa go jedną z hodowanych roślin i pozoruje samobójstwo. Penelope dziwi się, że Cheryl opłakuje śmierć ojca, którego nienawidziła. Cheryl postanowiła na złość matce spalić Thornhill, by oczyścić swą rodzinę.


Sezon 2


Penelope ma poważne oparzenia i spędza czas w szpitalu. Po wyjściu bandaże wciąż okrywają prawie całą jej twarz. Cheryl grozi matce, że jeśli powie komuś o wydarzeniach w Thornhill, ona zdradzi prawdę o rzekomej śmierci Clifforda. Po tym, jak Cheryl zostaje zaatakowana przez Nicka St. Claira, Penelope spotyka się z Hiramem i Hermione Lodge i rozmawia o uciszeniu sprawy, sugerując, że to Cheryl sprowokowała Nicka. Penelope decyduje o wycofaniu pozwu u szeryfa Kellera, jako że ostatecznie do niczego nie doszło. Gdy Cheryl dowiaduje się, że jej matka wzięła pieniądze od rodziny Nicka za ich milczenie, dochodzi do kłótni. Po tragicznych wydarzeniach rodzina Blossomów ma coraz mniej środków do życia. Zbliżają się święta, lecz nie są obchodzone zbyt hucznie. Cheryl buntuje się, kupując choinkę i nakazuje swej matce znaleźć pracę. Penelope, aby zdenerwować Cheryl, zaczyna być prostytutką. Ma także romans z Halem Cooperem, który rozstaje się z Alice.


Niedługo po tym dochodzi do odczytu woli Clifforda, na którym pojawia się Claudius Blossom – zaginiony brat bliźniak Clifforda. Penelope sprzymierza się z nim, aby knuć przeciwko Nanie Rose i Cheryl.


Po tym, jak Cheryl zaczyna spotykać się z Toni, Penelope wysyła ją do Sióstr Cichego Miłosierdzia, aby, jej zdaniem, ochronić córkę przed homoseksualizmem, a przy okazji usunąć z drogi. Dzięki pomocy przyjaciół Cheryl wydostaje się z tego miejsca, nienawidząc swej matki jeszcze bardziej.


Sezon 3


Niedługo po odnalezieniu ciał zmarłych nastolatków prawda o byłym Midnight Club wychodzi na jaw, a Betty konfrontuje się z jego członkami. Podejrzewa, że ta sama osoba, która w przeszłości poprzez grę w Gryfony i Gargulce zabiła dyrektora szkoły, morduje aktualnie nastolatków i odpowiada za popularność gry. Podczas spotkania Penelope jest wypytywana przez Betty o to, kto zorganizował grę i otruł dyrektora. Penelope sugeruje, że zrobił to Darryl Doiley, który był w niej zakochany. Zdradza, że po latach odwiedził ją i miał wyrzuty sumienia. Wkrótce Betty ponownie kontaktuje się z Penelope, gdyż dowiaduje się, że Darryl zginął od zatrucia oleandrem, o co podejrzewa swą ciocię.


Penelope żąda zamknięcia szkoły z powodu ataków, których doznają uczennice. Podczas rozmowy Cheryl zakłóca spotkanie. Kiedy kłóci się z matką, Penelope upada i ma atak padaczki. Po ocknięciu jest przywiązana do krzesła i zmuszana przez Cheryl i Veronicę do wyjawienia planów Hirama, w które jest zaangażowana. Penelope odwiedza Hala, który przebywa w więzieniu, podając się za Alice Cooper. Niebawem otwiera także swój dom publiczny – Maple Club – w Hotelu Five Seasons. Niedługo po tym członkowie Midnight Club spotykają się ponownie by ukończyć to, co rozpoczęło się w czasach ich młodości. Orientują się jednak, że to pułapka, a ich dzieci są zagrożone.


Wkrótce prawda na temat króla Gargulców wychodzi na jaw – to Penelope była odpowiedzialna za wskrzeszenie jego legendy, za jego pomocą zabijała nastolatków. Nie działała jednak sama, zaangażowała także Chicka i Hala. Na ostateczną rozgrywkę zaprosiła Archiego, Betty, Jugheada i Veronicę i planowała zabić ich w lesie podczas wykonywania zadania. Cheryl i Toni zniweczyły jej plan i uratowały przyjaciół.


Sezon 4


Penelope ukrywa się w swym rodzinnym domu i jest odpowiedzialna za niewytłumaczalne zjawiska, które tam zachodzą. Cheryl udaje się odnaleźć matkę schowaną za ścianą domu. Przywiązuje ją do krzesła i sądzi za zbrodnie. Pomimo nienawiści stara się znaleźć powód, aby oszczędzić jej życie. Cheryl zamyka matkę w podziemnym bunkrze Diltona Doiley, twierdząc, że będzie to dla niej większa męka niż więzienie. Niedługo po tym Penelope zostaje zaangażowana w prowadzenie klubu, w którym Veronica i Cheryl sprzedają klonowy rum.

Pełna biografia »

Penelope Blossom - powiązania postaci

Penelope Blossom
Aktor: Nathalie Boltt
Synowie: Jason Blossom
Córki: Cheryl Blossom

Penelope Blossom - Opinie

1 + 3 =

Riverdale - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne