Scoop - Gorący temat


3 głosy
Scoop
Oceń film
4.67

Scoop - Gorący temat - fabuła

Sondra Pransky, młoda studentka dziennikarstwa (Scarlet Johansson), podczas wieczoru iluzjonisty Sida Watermana (Woody Allen) zostaje spośród innych osób z publiczności wybrana przez niego do udziału w pokazie. Zamknięta w „magicznej” skrzyni, spotyka wewnątrz niej... ducha zmarłego dziennikarza (Ian McShane). Zjawa (widzialna w męskiej postaci) dzieli się z nią ważnymi informacjami na temat grasującego w Londynie seryjnego mordercy, którego, z uwagi na zwyczaj pozostawiania na miejscu zbrodni kart do tarota, nazywa się powszechnie „tarotowym zabójcą”. Zmarły dziennikarz, nie mogąc zza grobu prowadzić sprawy nierozwiązanych morderstw, prosi o to Sondrę.


Ta rozpoczyna ekscytujące i niebezpieczne śledztwo, mając za sojuszników pojawiającego się co jakiś czas ducha oraz nerwowego, nieco strachliwego i popełniającego gafy, prestidigitatora.


W całej tej pogmatwanej historii pojawia się również przystojny brytyjski arystokrata, Peter Lyman (Hugh Jackaman). Jest on wyraźnie Sondrą oczarowany, natomiast magik, który pomaga jej w śledztwie, podejrzewa, że to właśnie Peter jest nieuchwytnym „tarotowym zabójcą”.


„Scoop - Gorący temat” to zwariowana komedia kryminalna, wyreżyserowana przez Allena w jego najlepszym stylu. Wątek prowadzonego na własną rękę śledztwa i wszystkie zabawne wpadki z tym związane znane są z niektórych wcześniejszych filmów mistrza humoru, przede wszystkim z równie zabawnej „Tajemnicy morderstwa na Manhattanie” z 1993 roku. W obu historiach reżyser wciela się również w główne postaci, obdarzając je swoim charakterystycznym poczuciem humoru. Tak jest i w filmie „Scoop...”, w którym perypetie nierozgarniętego magika śledzimy, bawiąc się przy tym doskonale.


Wspaniale w swojej komediowej roli odnalazła się również Scarlet Johansson, dla której była to druga przygoda filmowa z tym reżyserem, po nakręconym rok wcześniej… thrillerze, zatytułowanym „Wszystko gra” („Match Point”).

Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Scoop - Gorący temat obsada
Scoop - Gorący temat
Kategoria: Filmy
Gatunek: Komedia, Kryminał
Czas trwania: 96 min.
Reżyseria: Woody Allen
Scenariusz: Woody Allen
Produkcja: USA, Wielka Brytania
Premiera: 13 kwietnia 2007 (Polska)
28 lipca 2006 (świat)

Scoop - Gorący temat - gdzie obejrzeć

od 9,90 zł
za film
Oglądaj
9,90 zł
za film
Oglądaj
23,99 zł
w abonamencie
Dostępny w CDA Premium
Oglądaj

Scoop - Gorący temat - Opinie

7 + 3 =

Scoop - Gorący temat - polecane w tej kategorii

Scoop - Gorący temat - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne