Fot: CarlaVanWagoner / Shutterstock.com

Fangs Fogarty

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Fang był uczniem Southside High, dopóki nie zostało zamknięte, a potem trafił do liceum Riverdale High. Jest członkiem gangu Węży z Southside. Przyjaźni się z Toni i Sweet Pea, a także z Joaqinem, kiedy ten mieszka jeszcze w Riverdale. Podczas organizacji musicalu spotykał się z Midge Klump i oskarżono go o jej zabójstwo. Po udowodnieniu niewinności został postrzelony i trafił do szpitala. Stał się członkiem sekty, przybyłej do Riverdale, a po jej rozwiązaniu związał się z Kevinem Kellerem. 
W rolę Fangsa wciela się Drew Ray Tanner.  


WYGLĄD


Fangs ma krótkie czarne włosy i ciemne oczy. Często ma na sobie kurtkę Węży z Southside.


BIOGRAFIA


Sezon 2


Kiedy konflikt między dwiema częściami Riverdale staje się coraz bardziej zaogniony, Fangs szykuje bombę, którą chce podłożyć pod siedzibę czasopisma Register. Jughead namawia do rezygnacji z tego planu, jednak reszta węży chce pomóc Fangsowi. W konsekwencji Jughead decyduje o dołączeniu do Węży, aby mieć realny wpływ na ich działania. Fangs uczestniczy w jego inicjacji.


Tony, Sweet Pea i Fangs powoli stają się przyjaciółmi Jugheada i wprowadzają go w tradycje Węży. Razem próbują także pokonać Zaklinaczkę Węży – Penny Peabody, która stanowi zagrożenie dla gangu. Wkrótce dochodzi do zamknięcia liceum w Southside i przeniesienia części uczniów do Riverdale High. Spotyka się to ze sprzeciwem niektórych uczniów – głównie Cheryl i Reggiego, którzy postanawiają utrudnić członkom Węży życie po tej stronie Riverdale i pokazać dyrektorowi ich prawdziwe oblicze.


Po tym, jak dyrektor Wheaterbee zakazał aktywności gangów, Jughead otworzył specjalne koło, które miało stanowić przykrywkę dla spotkań Węży. Część członków decyduje o zorganizowaniu protestu podczas obchodów dnia założyciela Riverdale, który zabrał ziemię jej właścicielom – plemieniu Uktenów. Fangs wraz z Toni i Sweet Pea biorą udział w przemarszu, który zakłóca święto.


Fangs angażuje się w organizację musicalu „Carrie”. Jako asystent reżysera pracuje blisko z Kevinem Kellerem. W tym momencie jest jednak bardziej zajęty potajemnym romansem z Midge Klump. Kiedy podczas premiery musicalu dochodzi do tragicznego zabójstwa Midge, Fangs szybko staje się podejrzany, ponieważ rozmawiał z nią jako ostatnia osoba. Trafia do aresztu, a uczniowie Riverdale High organizują się przeciwko Fangsowi. Ze względu na romans z Midge, nienawidzą go i obwiniają go o jej śmierć. Dzięki FP Jonesowi i Jugheadowi Fangsowi udaje się wydostać z aresztu, zostaje jednak postrzelony. 


Sezon 3


Fangs pomaga Wężom w konflikcie z gangiem Ghouli, którym przewodzi teraz Penny Peabody. Uczestniczy także w akcji ratunkowej dla Archiego, który ucieka z więzienia. Podczas niej dowiadują się o losie byłego Węża Joaqina, który postanowił przyłączyć się do innego gangu i postanawia go złapać. Fangs razem ze Sweet Pea trzymają Joaqina, kiedy Jughead go przesłuchuje. Wydobywa z niego prawdę na temat więzienia i dowiaduje się, że od teraz służy Królowi Gargulców. Wkrótce odnalezione zostaje ciało Joaqina.


Ze względu na chorobę matki Fangs angażuje się w sprzedaż nowego narkotyku, który pojawił się w Riverdale. Niestety, dość szybko dowiaduje się o tym Jughead, który zmuszony jest wydalić Fangsa z gangu za złamanie zasad.


W Riverdale pojawia się Farma – sekta, która przyłącza w swe szeregi coraz więcej mieszkańców. Przeżywający traumy Fangs postanawia do nich dołączyć, aby otrzymać pomoc. Zbliża się do Kevina, który również staje się członkiem Farmy. Kiedy w siedzibie sekty pojawia się Betty, chcąca uratować swych przyjaciół, nikt jej nie wierzy. Ostatecznie Farma decyduje się na ucieczkę, zostawiając jedynie Kevina, by przekazał, co się stało. Fangs ucieka wraz z nimi.


Sezon 4


Kevin nawiązuje kontakt z Fangsem, żeby pomóc zlokalizować nową kryjówkę Farmy. Kevin współpracuje z Betty i FBI i zamierza wykorzystać Fangsa, ten jednak został wysłany, by uzyskać informacje o FBI i o ich wtyce, którą jest jeden z członków sekty. Po przekazaniu Fangsowi fałszywej tożsamości Kevin dowiaduje się, gdzie przebywa Farma. Kiedy w nowej kryjówce pojawia się Betty, Fangs chce powiadomić wszystkich, że jest ona zdrajczynią. Betty jednak uderza go, nim zdąży cokolwiek powiedzieć. 


Po rozwiązaniu Farmy Fangs wraca do Riverdale i próbuje odbudować swoją relację z Kevinem. Wkrótce angażują się w tworzenie podejrzanych filmów, przynoszących im fortunę, za którą chcą udać się na studia. 


 

Pełna biografia »

Fangs Fogarty - powiązania postaci

Fangs Fogarty
Fot: DFree / Shutterstock.com
Aktor: Drew Ray Tanner

Fangs Fogarty - Opinie

2 + 3 =

Riverdale - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne