Fot: CarlaVanWagoner / Shutterstock.com

Reggie Mantle

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Reggie jest członkiem futbolowej drużyny w Riverdale High. Jego ojciec wywiera na nim dużą presję, aby był najlepszym graczem, często stosując wobec niego przemoc fizyczną. By odreagować, Reggie wyżywa się na słabszych uczniach w liceum. Razem z Archiem należy do samozwańczej bojówki – Czerwonego Kręgu. Okazjonalnie zajmuje się sprzedażą Jingle Jangle. Staje się wspólnikiem Veroniki Lodge i współwłaścicielem La Bonne Nuit. 
W pierwszym sezonie w rolę Reggiego wcielał się Ross Butler, później Charles Melton.


WYGLĄD


Reggie ma czarne włosy i ciemne oczy. Najczęściej nosi żółto-niebieską kurtkę drużyny sportowej Riverdale Bulldogs.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Po śmierci Jasona Reggie wraz z Archiem starają się o funkcję kapitana drużyny. Ich rywalizacja początkowo rujnuje ich przyjaźń, aż w końcu Archie decyduje o oddaniu tej roli Reggiemu, aby poświęcić więcej czasu swojej drugiej pasji. Reggie jednak nieraz wyśmiewa Archiego, gdy ten próbuje śpiewać.


Sezon 2


Reggie zostaje poproszony przez Moosa o załatwienie Jingle Jangle. W noc ataku Czarnej Maski sprzedaje mu narkotyk. Po tym, jak Moose trafia do szpitala, Reggie wraz z Archiem przychodzi w odwiedziny. Razem z Josie ubiega się o stanowisko przewodniczącego szkoły, by dopiec swoim przyjaciołom. Aby zyskać głosy swej drużyny, siłuje się z Archiem.


Archie zakłada Czerwony Krąg, by przestraszyć Czarną Maskę i ochronić swoich bliskich. Reggie razem z innymi uczniami angażuje się w to przedsięwzięcie. Gdy Archie chce odwołać istnienie Czerwonego Kręgu, Reggie się buntuje. Okazuje się, że Hiram opłacił uczniów, by dołączyli do klubu i pozwolił Reggiemu nim rządzić.


Kiedy do Riverdale High trafiają uczniowie z Southside High, Reggie jest negatywnie nastawiony, traktując ich jak gorszych. Nie może jednak wiele zrobić do czasu aż jeden z nich – Fangs Fogarty – nie zostanie podejrzany o zabicie Midge Klump. Kiedy Reggie dowiaduje się, że miał on romans z dziewczyną Moosa, wścieka się i pragnie zemsty. Podczas zamieszek przed komisariatem w wieczór, kiedy Fangs zostaje wypuszczony z aresztu, Reggie ma przy sobie broń. Archie powstrzymuje go od wystrzelenia kuli w stronę Fangsa.


Sezon 3


Reggie zatrudnia się jako barman w nowo otwartym klubie Veroniki – La Bonne Nuit. Pełni jednak dużo więcej obowiązków, pomagając Veronice w konfliktach z ojcem, otwarciem kasyna i nowym problemem związanym z pojawieniem się Gladys Jones. Reggie powoli staje się wspólnikiem Veroniki. Podczas nieobecności Archiego dwójka bohaterów bardzo się do siebie zbliża, a Reggie chce być dla Veroniki kimś więcej niż tylko wspólnikiem. Ona jednak nie do końca jest na to gotowa. Kiedy pojawia się potrzeba uwolnienia Archiego, jego przyjaciele organizują pomoc. Reggie, udając narzeczonego Veroniki, wkrada się na nielegalną walkę więźniów.


Sezon 4


Archie przyprowadza na trening nowego gracza, przez którego Reggie wypada słabo. Wywołuje to wściekłość jego ojca, który przyjeżdża na treningi, by obserwować grę syna. Następnego dnia Reggie pojawia się z podbitym okiem. Przyjaciele zaczynają się martwić, aż w końcu Archie bierze sprawę w swoje ręce.


Nowy dyrektor szkoły – pan Honey – wzbudza niechęć we wszystkich uczniach, więc Reggie postanawia dać mu nauczkę, niszcząc jego gabinet. Niestety pan Honey pojawia się w szkole i każe Reggiemu przywrócić pomieszczenie do ładu. Po skończonej nocy Reggie odkrywa, że jego ukochany samochód Bella również został zniszczony. Podejrzanym staje się sam pan Honey.


 

Pełna biografia »

Reggie Mantle - powiązania postaci

Reggie Mantle
Fot: DFree / Shutterstock.com
Aktor: Charles Melton

Reggie Mantle - Opinie

5 + 1 =

Riverdale - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne