Fot: Shutterstock

Ślepnąc od świateł


7 głosy
Ślepnąc od świateł
Oceń film
4.86

Ślepnąc od świateł - fabuła

„Ślepnąc od świateł” to polski serial kryminalny (określany także jako thriller neo-noir), stworzony przez Krzysztofa Skoniecznego i Jakuba Żulczyka w oparciu o powieść tego drugiego o tym samym tytule. Wyprodukowany i dystrybuowany przez HBO. Pierwsza emisja odbyła się w 2018 r., równolegle na platformie HBO GO i na antenie HBO Polska. 8-odcinkowy serial opowiada tydzień z życia Kuby Niteckiego, warszawskiego dilera kokainy, którego klienci należą do tamtejszej śmietanki towarzyskiej. Są to m. in. celebryci, politycy, biznesmeni czy gwiazdy muzyki. Akcja toczy się w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. Stolica huczy od imprez, na których narkotyki są towarem niezbędnym i pożądanym. Kuba jest profesjonalistą, perfekcjonistą i outsiderem. Wie wszystko o swoich klientach, natomiast oni nie wiedzą o nim prawie nic. Czuje się coraz bardziej przytłoczony życiem i postanawia uciec do Argentyny. Choć ma już wykupiony bilet, nie będzie to takie proste. Pojawiają się problemy z ostatnimi dostawami, jego szef Jacek wydaje córkę za mąż i „wszystko musi być na tip top”, a z więzienia wychodzi Dario, postrach miasta w latach 90., gangster starej daty, który nie respektuje żadnych norm... Serial stawia sobie za jeden z głównych celów pokazanie mrocznej strony Warszawy. Określany bywa jako współczesna wersja „Złego” Leopolda Tyrmanda.


Top: Shutterstock
Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Ślepnąc od świateł obsada
Ślepnąc od świateł
Kategoria: Seriale
Gatunek: Kryminał
Czas trwania: 60 min.
Reżyseria: Krzysztof Skonieczny
Scenariusz: Krzysztof Skonieczny, Jakub Żulczyk
Produkcja: Polska
Premiera: 27 października 2018

Ślepnąc od świateł - ciekawostki

  1. Serial kręcono w Warszawie, Sopocie, Prypeci k. Czarnobyla, we wsi Rapocin i na Dominikanie.

  2. W jedną z najbardziej charakterystycznych ról, rapera „Pioruna”, wcielił się reżyser – Krzysztof Skonieczny, z wykształcenia aktor.

  3. Niektóre postaci wykazują łudzące podobieństwo do realnych osób. Najbardziej widoczne jest to na przykładzie Mariusza Fajkowskiego, granego przez Cezarego Pazurę, który został wyraźnie zainspirowany wizerunkiem Kuby Wojewódzkiego.

Ślepnąc od świateł - gdzie obejrzeć

od 19,99 zł
w abonamencie
Film dostępny w ramach subskrypcji
Oglądaj

Ślepnąc od świateł - Opinie

2 + 7 =

Ślepnąc od świateł - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne