Fot: CarlaVanWagoner / Shutterstock.com

Ethel Muggs

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Ethel jest uczennicą Riverdale High, jednak trzyma się raczej z boku ze względu na problemy w rodzinie. Razem z Betty i Veronicą odważyła się szukać sprawiedliwości i ukarania chłopaków z liceum za ich akcję slut shamingu wobec dziewczyn. Ethel jst samotna i skupia się głównie na nauce.
W jej rolę wciela się Shannon Purser.


WYGLĄD


Ethel ma rude włosy i piegi.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Po tym, jak Chuck Clayton ośmieszył Veronicę, Betty szuka innych dziewczyn, które doświadczyły czegoś podobnego. Ethel postanawia wyjawić Betty prawdę – raz pomagała Chuckowi w nauce, a ten rozpowiedział wszystkim, że doszło między nimi do czegoś więcej i zaczął z niej drwić. Informuje także Betty, że uczniowie prowadzą spis dziewczyn, a za ich ośmieszenie przyznają punkty. Kiedy dyrektor przymyka oko na sprawę z powodu braku dowodów, Betty, Veronica i Ethel wkradają się do szkoły, by go znaleźć. Dzięki temu udaje się ukarać Chucka i położyć kres tym atakom.


Niedługo potem w domu Ethel zaczynają się problemy – jej ojciec współpracował z Hiramem Lodgem i został zrujnowany. Veronica próbuje podnieść ją na duchu i przeprasza za czyny jej ojca.


Sezon 2


Kiedy w Riverdale dochodzi do ataku na Freda, Midge i Moose’a, Archie zakłada Czerwony Krąg, który ma na celu pomagać mieszkańcom. Pewnego wieczoru Ethel zauważa, że jest śledzona w trakcie powrotu do domu. Postanawia zadzwonić do Archiego, który wraz z Reggiem przybywa na ratunek. Niestety, nie udaje im się złapać tajemniczego kierowcy.


Niedługo po tym Ethel dowiaduje się o zaangażowaniu Veroniki w działalność jej rodziców. W złości wylewa na dziewczynę napój w szkolnej stołówce. Następnego dnia rozdaje w szkole ulotki pokazujące prawdę o córce Lodge’ów. Ethel angażuje się w wystawianie musicalu „Carrie”. W trakcie premiery dochodzi do tragicznego morderstwa Midge. Ethel wraz z całym miasteczkiem pojawia się na jej pogrzebie.


Sezon 3


Ethel zostawia dziwną kukiełkę na łóżku Bena, kiedy ten trafia do szpitala w wyniku próby samobójczej z powodu gry w Gryfony i Gargulce. Następnego dnia w szkole Betty i Jughead pytają ją o ich związek i o to, czym jest ta lalka. Kiedy dowiadują się o tajemniczym bunkrze Diltona, proszą Ethel, by zaprowadziła ich do niego. Okazuje się, że Ben, Ethel i Dilton bardzo zaangażowali się w tajemniczą grę i zginęli podczas dokonywania testu Króla Gargulców. Ethel jednak nie jest zrozpaczona tą sytuacją, a cieszy się, że dokonali Wstąpienia. Bohaterka zaczyna coraz bardziej mylić fikcję z rzeczywistością i powoli wprowadza Jugheada w tajniki gry. Podczas ich rozgrywki Ethel trafia do szpitala.


Kiedy Betty trafiła do Sióstr Cichego Miłosierdzia, znalazła tam Ethel. Betty odkrywa, że siostry podają dzieciom narkotyki, by pobudzić ich fantazje grą i dzięki temu kontrolować. Z pomocą Ethel Betty udaje się uratować sieroty.


Sezon 4


Ethel jest przesłuchiwana przez Jugheada w sprawie kasety wideo, którą podrzuciła szeryfowi. Nie ma jednak nic wspólnego z jej nagraniem. Niedługo po tym w jej domu zostaje znaleziona kaseta, nakręcona przez Breta, przedstawiająca Jugheada i Betty uprawiających seks. Ethel wyznaje, że znalazła ją w specjalnej strefie wypożyczalni Blue Velvet, w której można znaleźć pornografię i nielegalne nagrania morderstw. Ethel zatrzymała kasetę, nie chcąc, by ktoś inny ją odkrył.

Pełna biografia »

Ethel Muggs - powiązania postaci

Ethel Muggs
Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com
Aktor: Shannon Purser

Ethel Muggs - Opinie

10 + 4 =

Riverdale - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne